Доступність посилання

ТОП новини

Лівійські повстанці захопили два КПП на кордоні з Тунісом


Лівійські повстанці захопили прикордонні пункти на кордоні з Тунісом, у віддаленому регіоні, де вони вели бої з урядовими силами.

За словами очевидців з туніського боку пункту пропуску Вазін, повстанці витіснили сили Муаммара Каддафі.

Сьогодні ж союз НАТО, який командує міжнародною операцією в Лівії, закликав лівійських мирних жителів дистанціюватися від сил лівійського лідера Муаммара Каддафі, щоб зменшити ризик цивільних жертв внаслідок авіаударів міжнародної коаліції.

Таке оголошення з’явилося після того, як лівійське державне телебачення сьогодні вранці повідомило про загибель семи людей та поранення 18 внаслідок атаки НАТО в Тріполі.

Тим часом президент Франції Ніколя Саркозі пообіцяв активізувати авіаудари міжнародних сил по лояльних до Каддафі військах, щоб допомогти повстанцям відбити атаку на місто Місрата.

Франція та Італія оголосили, що відправлять до Лівії військових радників. Раніше до такого кроку для допомоги повстанцям вдалася Велика Британія. Вони наголосили, що єдина мета радників – допомогти організувати захист цивільного населення.

Сполучені Штати привітали ці рішення, але Білий дім ще раз наголосив, що не планує надсилання американських військ до зони конфлікту. Із такими ж заявами вже виступали і європейські країни.

Щонайменше 10 людей загинули в боях між повстанцями і силами Каддафі вчора в Місраті. Серед жертв, крім лівійських цивільних, український лікар та двоє західних фотожурналістів.
XS
SM
MD
LG