Доступність посилання

ТОП новини

Європейська преса скептично налаштовано щодо місії ООН в Лівані.


Надія Кандиба Німеччина, 21 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Європейська преса знову приділяє багато уваги ситуації на Близькому сході. Крім того, газети пишуть про арешт у Німеччині підозрюваного в організації терористичної атаки на регіональні поїзди.

Ліван – Спостерігачі ООН з Індії несуть тіло загиблого під час бомбардування Аль-Кхіаму товарища. 25 серпня 2006 р.
Британська газета „Daily Telegraph“ критикує світову спільноту за її недостаню активність у справі формування миротворчого контингенту ООН для Лівану. “Франція невдоволена слабкістю мандата і тому як внесок до запланованого 15 тисячного контингенту запропонувала лише 200 солдатів”, - констатує Daily Telegraph і додає: “А Німеччина через історичні причини не хоче опинитися в ситуації, в якій їй можливо довелося б стріляти в ізраїльські війська. Тому вона пообіцяла лише невеличкий військово-морський контингент. Не менше нервує й Туреччина, яка не хоче вступати в конфлікт з угрупованням “Хезболла”. “Судячи з усього, - доходить висновку британська газета, - другий варіант миротворчого контингенту ООН в Лівані – Юніфіл – буде таким самим беззубим, як і його попередник”. Норвежська газета „Aftenposten“ теж сунівається в успіху “голубих шоломів”. Видання пише, що “без подальших політичних кроків перемир”я приречене на поразку”. На думку газети, свідченням цьому стали минулі вихідні, коли Ізраїль знову провів військову операцію на ліванській території. При цьому, критикує „Aftenposten“, Тель-Авів “сам визначає свої військові цілі, залишаючи поза увагою слабкі домовленості ООН”.

Тим часом у Німеччині, де в суботу заарештували 21-річного студента з Лівану, якого підозрюють в організації терористичного нападу на німецькі регіональні поїзди, розмірковують про необхідність посилення заходів безпеки в країні. Газета „Bild“ радить не панікувати, але радить німцям бути пильними. “Існують засоби, за допомогою яких держава може захистити нас від нової небезпеки”, - пише видання. Як зауважує коментатор, сюди належать передусім – посилення відеоспостереження, створення антитерористичної бази даних, озброєні провідники в поїздах. Інша німецька газета - “Neue Westfälische“ - дотримується такої думки. (Цитую) “Якщо всюди встановлять камери відеоспостереження, звірятимуться всі дані, якщо прослуховуватимуть телефонні розмови й контролюватимуть електронну пошту, то свобода й безпека загрожують перетворитися на поняття, що виключають одне одного - зазначає газета “Neue Westfälische“.
XS
SM
MD
LG