Доступність посилання

ТОП новини

Міністерство проти акціонерної компанії. Віктор Янукович ініціює перетворення Міністерства вугільної промисловості на державну акціонерну компанію.


Тетяна Ярмощук Київ, 22серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Віктор Янукович ініціює перетворення Міністерства вугільної промисловості у державну акціонерну компанію. На думку українського прем’єра, міністерська форма управління є недосконалою для цієї галузі. Таку ініціативу Віктора Януковича підтримує і міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб.


Державна акціонерна компанія зможе ефективніше займатися вугільним комплексом, аніж міністерство. Таку думку керівник українського уряду висловив на засіданні колегії Міністерства вугільної промисловості. Віктор Янукович наголошує також, що шахти потрібно розвивати, зокрема, залучати інвестиції та збільшити видобуток вугілля. Міністерство вугільної промисловості в Україні вже ліквідовували у 2000 році. А минулого року, Президент Ющенко своїм указом знову створив це міністерство.

Міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб поділяє задуми свого шефа Віктора Януковича. Він заявляв про необхідність подібних кроків ще кілька років тому і займався підготовкою створення такої акціонерної компанії. За словами пана Тулуба, першочергове завдання його міністерства – стабілізація роботи вугільної галузі і досягнення рівня 2004 року. У 2005 році Україна видобула близько 78 мільйонів тон вугілля – це більш, ніж на 2 мільйони менше, аніж у 2004-му.

Екс-голова парламентського комітету з ПЕК Олександр Гудима переконаний, що міністерство вугільної промисловості Україні не потрібно:

“В Україні вже це робили. В Україні вже одного разу цього міністерства не було. “Донецькі”, коли вони не були при владі, завжди домагалися Міністерства вугільної промисловості, щоб через це міністерство, обстоюючи нібито інтереси шахтарів, добиватися більшого бюджетного фінансування. Сьогодні “донецькі” при владі, вони й так можуть дбати і про шахти, і про все інше. Я не бачу ані логічної, ані політичної, ані енергетичної доцільності існування Міністерства вугільної промисловості”.

Натомість державна енергетична компанія, якщо її створять, буде управляти лише тим, що є у державній власті, каже пан Гудима.

Заступник директора шахти “Южно-Донбаська” Віктор Ханін в інтерв’ю кореспондентці Свободи висловив переконання, що реформувати вугільну промисловість і залучати інвестиції – необхідно:

“Однозначно, робити щось із вугільниками необхідно. Оскільки наразі багато шахт знаходяться у такому стані, що просто чекають на якесь рішення. Я не можу сказати, яким сьогодні має бути правильне рішення. Що ж до інвестицій, то чому їх не залучити? Адже шахтарі за свої гроші хіба можуть щось зробити? Звісно, що ні. Без інвестицій ми просто не обійдемося. А от на яких умовах це буде – це вже інше питання”. За даними Міністерства вугільної промисловості, сьогодні в Україні функціонує 165 шахт, з них лише 30 незбиткових, а 11 підлягають закриттю.
XS
SM
MD
LG