Доступність посилання

ТОП новини

Європейська преса про головні події в світі.


Олекса Семенченко Лондон, 23 серпня 2006 (RadioSvoboda.org) - Європейська преса пише про катастрофу російського пасажирського літака в Україні, про роль Італії в миротворчих силах в Лівані і звертає увагу на конфлікт навколо збройного континґенту ЄС у Конґо.

Британські ґазети пишуть про катастрофу російського літака Ту-154, в якій загинули всі 170 людей на борту. Британські ґазети The Scotsman, Daily Record, Daily Telegraph підкреслюють, що російська влада виключила тероризм як можливу причину катастрофи. The Scotsman, однак зазначає, що літак розбився лише за кілька днів до других роковин одночасного вибуху на двох літаках над півднем Росії, внаслідок чого загинули 90 осіб. Тоді вину поклали на чеченських терористів. Щоденник також пише, що після колапсу комунізму пострадянські авіалінії мали поганий послужний список у ділянці безпеки, проте здавалося, що в останні роки становище поліпшилося.

Німецький часопис Der Tagesspiegel коментує бажання Італії очолити миротворчі сили ООН у Ливані. “Рим хоче бути попереду. Але на шляху робить незручне відкриття: решта Європи не виконує своєї частки роботи. Питання “чому” не обговорюється. Побоювання інших країн, що можна лише програти і втратити багато людей у Ливані, досі не дійшло до Італії. Поки не дійшло,” – наголошує ґазета.

А французька Le Figaro б”є на сполох, що припинення вогню на півдні Ливану все ще є дуже хистким. В південному Ливані утворився “вакуум безпеки” в той час, як роздислокування ливанських військ ще не завершено, і в секторі все ще присутні озброєні елементи,” – зазначає щоденник.

Події в столиці Демократичної Республіки Конґо, Кіншасі, привертають увагу німецької преси. Там спалах насильства застукав зненацька 14 західних дипломатів, включно з послом Німеччини. Ґазети питають, що в цій ситуації роблять у тій країні миротворчі сили ЄС. Frankfurter Rundschau, зокрема пише: “Демократичні вибори – це добре, але що, як кандидати на них – не демократи і в гонитві за владою більше покладаються на кулю, ніж на виборчий бюлетень?” Щоденник зазначає, що європейські десантники не в змозі утримувати мир в цій країні. Вони не лише не можуть врятувати західних дипломатів, але й евакуювати іноземців, що опинилися в небезпеці.
XS
SM
MD
LG