Доступність посилання

ТОП новини

Думки вголос харків’ян про незалежність України.


Вікторія Маренич Київ, 24 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - На сході України – на Харківщині - День Незалежності відзначається більш формально, ніж День міста.

День Незалежності України чимало харків’ян асоціює із Днем міста, яке відзначається 23 серпня. Навіть міські чиновники намагаються у масштабах святкування викластися на всі „сто” саме на День міста, а 24 серпня, у День Незалежності святкування відбуваються вже формально. До речі, чимало мешканців Харкова вважає, що Україна ще не до кінця здобула свою незалежність. Часто у своїх думках згадують сусіда – Росію – як якогось там брата. Напевно, дається взнаки сусідство із Бєлгородською областю.

Отже, що для харків’ян є незалежність і як вони оцінюють розвиток незалежної України?

- Незалежність – це незалежність від будь-яких обставин, це сила волі, а у українській державі вона з’явилася щонайменше 15 років тому. Спочатку це була сила волі російських можновладців.

- Вважаю, що незалежність – якщо це стосується людини – це незалежність поглядів, думок, незалежність від будь-яких обставин, факторів. Незалежність повною не може бути, є якісь події, від яких все одно є залежним. Незалежність України – це те, до чого вона прийшла і до чого вона ще йде.

- (переклад) – На жаль, не стало жити краще, а по-друге, незалежність прописана в Конституції, а її особливо на сході України не спостерігається, оскільки більшість людей прив’язана старими радянськими узами до Росії, тому українська незалежність – як валіза без ручки - і нести важко, і жаль покинути.

- Вважається, що ми здобули свободу слова, преса стала вільною. Так, говорити можна, а чи зважають на те, що ми говоримо? Я, як журналіст, цього не відчуваю, часто чиновники продовжують замовчувати інформацію, і це не для кого не секрет. Або уникають від спілкування, або говорять неправду.

- Я думаю, що із здобуттям Незалежності спочатку українці жили важко – і в матеріальному, і в моральному плані. Була така нестабільність. Я думаю, що це відчували багато українців а плані пошуку роботи, працевлаштування. Пізніше, можливо, звикли до змін, а , можливо, не помітили, що життя стало стабільніше.


15- річні харків’яни - ровесники незалежності України – вже по-дорослому сприймають проблеми, які має українська держава і по-своєму їх оцінюють:

- (переклад) - Я поки що не працюю, я тільки вчуся. Але бачу, як важко працюють мої батьки, які дурниці говорять з екранів наші чиновники. Тому, я вважаю, що жити стало гірше. Мені здається, що незалежність – це добре, ми – українці – ні від кого не залежимо і це допоможе нам реалізуватися у майбутньому.

- (переклад) - Незалежність держави – це коли гарний бюджет і нормальні чиновники, які можуть забезпечити незалежній своїй державі. Я вважаю, що українська незалежність є формальною.
XS
SM
MD
LG