Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії тривають затримання супротивників влади


Сирійські активісти руху за демократію заявили в неділю, що сили безпеки затримали десятки супротивників влади президента Башара аль-Асада після кривавого придушення протестів попередніми днями.

За даними правозахисників, серед затриманих по всій країні протягом ночі на неділю є й відомий активіст Данієль Сауд, який очолює Комітет на захист демократію, свобод і прав людини.

Раніше в неділю міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала Організацію Об’єднаних Націй у неділю здійснити розслідування подій у Сирії двох останніх днів, коли внаслідок придушення силовими структурами акцій протесту там загинуло щонайменше 120 людей.

Правозахисники також закликали Сполучені Штати Америки і Європейський Союз накласти санкції на сирійських урядовців, відповідальних за ці придушення.

А Велика Британія закликала своїх громадян терміново залишити Сирію, поки звідти ще літають комерційні авіарейси, з огляду на те, що становище в цій країні «швидко» погіршується.

Від часу початку масових протестів проти авторитарної влади президента Сирії п’ять тижнів тому в країні загинули понад 300 людей, із них понад 120 протягом п’ятниці і суботи.

І придушення демонстрацій у ці два дні, і останні затримання активістів сталися вже після того, як у четвер Асад схвалив скасування надзвичайного стану, який діяв у Сирії протягом 48 років.
XS
SM
MD
LG