Доступність посилання

ТОП новини

Італія готується розширити зв’язки з повстанцями в Лівії


Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні заявив у неділю, що невдовзі прибуде до міста Бенгазі в Лівії, яке є місцем перебування опозиційної Національної перехідної ради, щоб відкрити там консульство своєї країни.

Італія є однією з наразі небагатьох країн, які офіційно визнали Національну перехідну раду Лівії.

Тим часом американський сенатор Джон МакКейн закликав свою країну в неділю посилити участь у міжнародній військово-повітряній операції в Лівії. Він застеріг, що, якщо нинішнє непевне становище там протриває далі, це найімовірніше втягне в лівійський конфлікт і міжнародну терористичну мережу «Аль-Каїда».

Днями США надали до цієї операції свої безпілотні літаки, здатні вражати цілі з ближчої відстані і з більшою точністю.

Водночас лівійські повстанці і очевидці повідомили в неділю, що війська лідера Лівії Муаммара аль-Каддафі продовжували цього дня обстрілювати ракетами околиці міста Місрата, єдиного в західній частині країни, яке утримують повстанці.

Раніше в неділю заступник міністра закордонних справ Лівії Халед Каїм повідомив, що владні сили припинять бойові дії в Місраті з тим, щоб витіснення повстанців узяли на себе місцеві племена, які підтримують Каддафі, – або шляхом переговорів, або силою.

Повстанці відкинули цю заяву як таку, що має на меті ввести в оману.

За даними правозахисників, за майже два місяці боїв, відколи урядові війська взяли підконтрольну повстанцям Місрату в облогу, в місті загинула понад тисяча людей.
XS
SM
MD
LG