Доступність посилання

ТОП новини

Судові рішення щодо Павла Лазаренка: реакція на батьківщині.


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 30 серпня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Колишній український прем’єр Павло Лазаренко цими днями став фігурантом одразу двох резонансних судових рішень — в США та на батьківщині: американський суд визнав винним його у фінансових махінаціях і засудив до 9-ти років ув’язнення і 10-ти мільйонів доларів штрафу, а Жовтневий суд Дніпропетровська позбавив депутатства в обласній раді.

Портрет у холі облради Дніпропетровська.
На відміну від рішення американського суду, про ухвалу Жовтневого райсуду Дніпропетровська, який позбавив Павла Лазаренка депутатства в облраді через п’ятирічну відсутність в Україні, стало відомо аж за півтора місяці після самого судового засідання. Місцеві «громадівці», і зокрема брат екс-прем’єра, керівник фракції Блоку Лазаренка в облраді Іван Лазаренко, стверджують, що дізнались про вердикт місцевого суду від 18-го липня з Інтернету та теленовин тільки вчора — коли 30-тиденний термін, відведений на апеляцію, давно минув. Відтак Іван Лазаренко називає судове рішення замовним — це, каже, покарання «лазаренківцям» за перехід з «помаранчевого» табору до «синьо-білого».

Рішення ж американського суду щодо брата Іван Лазаренко не має права коментувати. Принаймні так він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода». А на питання про ймовірність швидкого повернення Павла Івановича в Україну Іван Лазаренко загадково посміхнувся:

«Я не коментую ні заяв адвокатів, ні рішення американського суду. Я не маю такого права. Як приїде, ми тоді про це й скажемо. Звичайно, людина й політик такого рівня не може залишатися непоміченим. Але ми налаштовані на співпрацю, ніякої конфронтації не буде, навіть після повернення, ніякого переділу не буде».

Найближчі теперішні соратники «лазаренківців» по коаліції в облраді — «регіонали» та комуністи — теж досить стримані в своїх коментарях. Вони закликають не переоцінювати впливу ймовірного повернення Лазаренка в Україну на політичну ситуацію в державі і більш охоче висловлюються про рішення місцевого суду, аніж американського. Говорить голова фракції комуністів у Дніпропетровській облраді Юрій Осєтров(рос. м):

«Прийняте рішення, вочевидь, під політичним тиском. Воно пов’язане з переходом фракції Блоку Лазаренка в опозицію. В області за час відсутності Лазаренка склалась певна структура впливу політичних партій, у тому числі «Громади», комуністів. Отже, приїзд Павла Івановича в область, безперечно, посилить позиції «Громади», однак на розстановку політичних сил суттєво не вплине».

У місцевій Партії Регіонів про швидке повернення Павла Лазаренка говорять як про цілком імовірний варіант розвитку подій. Ось думка представника фракції «регіоналів» в обласній раді Дмитра Павлова (рос. м):

«Політична сила, яка продемонструвала на виборах в обласну раду значну довіру громадян, користується значною підтримкою. Першим прізвищем було прізвище Павла Лазаренка. Приїзд Павла Лазаренка, якщо він буде найближчим часом, безперечно, вплине на політичну ситуацію, я думаю, що в області вона стабілізується, і приїзд Павла Івановича тільки посилить такі стабільні позиції».

У «помаранчевому» блоці звучать скептичніше висловлювання: Лазаренко — відомий політик і не більше, — каже член фракції «Нашої України» Віктор Гноєвий:

«Закон є закон для всіх, і для Павла Івановича також. Не думаю, що приїзд Павла Івановича кардинально змінить ситуацію, його приїзд можна сприймати як приїзд відомого політика й не більше. На розподіл керівних посад він ніяким чином не вплине. За два місяці, я думаю, буде сформовано повністю склад всіх керівних структур обласної ради».

Наразі ж більшість керівних посад в Дніпропетровській обласній раді залишаються вакантними. З п’ятої спроби депутати врешті-решт змогли собі обрати голову — сьогодні ним став представник «Регіонів», ректор Криворізького технічного університету Юрій Вілпул. Разом із привітаннями від колег-депутатів він також одержав своєрідний «дарунок» — найвищий — перший — ранг державного службовця. А правою рукою — заступником — Юрія Вілпула депутати призначили Івана Лазаренка.
XS
SM
MD
LG