Доступність посилання

ТОП новини

Банкнота номіналом 500 гривень з''явиться в обігу вже цього року


Про це повідомив виконавчий директор із питань готівково-грошового обігу Національного банку України Олександр Толстой в інтерв''ю тижневику «Дзеркало тижня».

Про це повідомив виконавчий директор із питань готівково-грошового обігу Національного банку України Олександр Толстой в інтерв''ю тижневику «Дзеркало тижня».

Він також повідомив, що питання про введення в масовий обіг монет номіналами 2, 5 і 10 гривень зараз вивчається фахівцями Нацбанку. "Потреба в цих монетах безпосередньо пов''язана з розвитком мережі торгових автоматів, - сказав О.ТОЛСТОЙ. - У разі економічної доцільності Національний банк розробить і організує виготовлення монет вказаних номіналів, і їхній обіг зростатиме пропорційно кількості торгових автоматів".

Банкір також зазначив, що НБУ вважав би за доцільне виведення з обігу монет номіналом менше 10 копійок, оскільки виробництво цих монет збиткове. Проте це питання вимагає врегулювання з відповідними держустановами. На думку Міністерства економіки України, у зв''язку з тим, що діючі ціни на товари й послуги формуються з округленням до 1 коп., вилучення з обігу монет дрібних номіналів може призвести до збільшення вартості товарів (що негативно позначиться на добробуті малозабезпечених верств населення) й до додаткових витрат підприємців на заміну програмного забезпечення реєстраторів розрахункових операцій. За його інформацією, станом на 1 серпня поточного року, в готівковому обігу країни знаходилося понад 1,6 млрд. банкнот і близько 5,3 млрд. монет.
XS
SM
MD
LG