Доступність посилання

ТОП новини

Європейський погляд на події 11 вересня 2001 (огляд преси).


Василь Зілгалов Прага, 11 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса пише у понеділок не лише про глобальні зміни у світі під впливом подій 11 вересня 2001 року у США, але й про економічні, морально-психологічні втрати від цього та можливі наслідки глобальної війни з терористами для всього світу у найближчі 20- 25 років.

Переважна більшість європейських видань, оцінюючи наслідки подій 11 вересня 2001-го року в США, сходиться в тому, що вони призвели до наглядних глобальних змін в масштабах всього світу. Так німецький тижневик «Шпіґель» відзначає, що 11 вересня стало не лише трагедією " котра потрясла планету", "розпочалися дві війни – спочатку в Афганістані, потім в Іраку. Але вони не привели до миру в жодній з цих країн...Через п‘ять років після терактів витворився новий порядок у світі... про уніполярний світ чи гегемонію Вашінґтона не може бути й мови. Перетворення Китаю та Індії у великі держави, повернення Росії у когорту світових гравців першої ліги... світ став гіперполярним, неоднорідним, розколотим і не передбачуваним...", пише Шпіґель, підсумовуючи 5-річчя, що минуло від часу терактів у США 11 версеня 2001 року. З багатополярністю світу після подій 11 вересня погоджується німецький канцлер Ангела Меркель у своєму інтерв‘ю німецькій газеті Ді Цайт, вона також підкреслює, що "війна завжди свідчить про провал дипломатії". маючи на увазі, насамперед, війну в Іраку.

Британська Дейлі Телеґраф іронізує над прихильниками теорії про те, що правду про теракт проти Всесвітнього торгівельного центру у Нью-Йорку приховали і підкреслює, що "геополітичні помилки, свідками котрих у світі стали після 11 вересня, поки-що -найкращий доказ відсутності урядової змови". Ніби на підтвердження цього французька Ліберасьйон наводить оцінки експертів, що економічні втрати від терактів 11 вересня становлять від 40 до 90 мільярдів доларів але ще більший, на думку цієї газети, негативний ефект цих подій на інвестиції в США, на банківську справу. Вже згаданий німецький тижневик Шпіґель наводить факти про те, що нині 84 відсотки населення США не вірить твердженням Джорджа Буша про те, що війна США з терором закінчиться неминучою перемогою. А британська Ґардіан зауважує, що до сьогодні ще не ідентифіковані тіла понад тисячі ста загиблих під руїнами ВТЦ, а на його місці й нині темніє яма, яку швейцарська Ле Темпс, у свою чергу, називає "ямою ілюзій".

Британська Індепендент наводить у понеділок низку експертних оцінок про можливі наслідки подій 11 вересня на розвиток світу у найближчі 25 років і більшість з них, на відміну від сьогоднішніх оцінок подій 11 вересня, все ж оптимістичніші. Британські професори-експерти вважають, що світ у змозі зробити правильні висновки з глобальних помилок за 5 останніх років, що минули з часу подій 11 вересня. Так Пол Кеннеді, професор історії Йельського університету, пише в Індепендент, що "в 2031 році справи у нас кращі, аніж прогнозували багато вчених мужів у 2001 році" і це , на його думку, можливе тому, що людство з кожним роком мудрішає.
XS
SM
MD
LG