Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз і НАТО продовжуватимуть боротьбу з тероризмом.


Наталія Вікуліна Брюссель, 11 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Євросоюз і НАТО й надалі продовжуватимуть боротьбу з тероризмом. Такі заяви пролунали від керівництва цих організацій у п’яту річницю терористичних атак 11-го вересня у Сполучених Штатах. Вони також висловили співчуття і солідарність з родинами загиблих під час терактів 5 років тому.


“П''ять років тому більшість людей усвідомлювали, що ніколи не забудуть 11 вересня, але тоді вони не розуміли, наскільки великий вплив залишать ті події в кожному з нас”, - заявив керівник НАТО Яаап де Хооп Схеффер. Він нагадав, що альянс та його країни-учасниці на практиці підтримували Сполучені Штаті у той момент, але виклик тероризму є глобальним:

"Жахливі атаки в різних місцях - від Мадрида і Лондона, Близького Сходу до Кабула й Балі нагадують нам, що тероризм залишається загрозою для всіх нас. Ось чому у цю річницю 11 вересня ми також пам’ятаємо всіх інших жертв тероризму".

За його словами, саме тому НАТО присутнє в Афганістані - колисці подій 11-го вересня, саме тому альянс проводить операції для підвищення безпеки. Генеральний секретар НАТО заявив, що альянс повинен і далі боротися з тероризмом. Він також подякував всім країнам, які допомагають НАТО в цій боротьбі.

Про 11-те вересня 2001 року говорили і в Європейському союзі, де вважають боротьбу з тероризмом своїм пріоритетом. Фінляндія, яка нині головує в цій організації, заявила, що ті жахливі атаки ясно свідчать: тероризм залишається загрозою для всіх держав і всіх народів. Жодні причини, жодні скарги не можуть виправдати терористичні акти, заявила Фінляндія від імені Євросоюзу. Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, перебуваючи на саміті азійських і європейських лідерів у Гельсінкі, також зробив заяву з нагоди 5-ої річниці найбільшої катастрофи в американській історії. За його словами, до перемоги у війні з тероризмом ще далеко:

"Нам слід зробити ще багато, і не тільки в галузі безпеки, але і в галузі політики, щоб дати зрозуміти: неприпустимо звертатися до релігії, щоб досягти політичних згубних цілей. Ми повинні поєднати всі зусилля, щоб протистояти цій глобальній загрозі нашій громадськості і нашим цінностям".

Керівник ОБСЄ Карел де Ґухт, заявив, що його організація продовжує зусилля в боротьбі з тероризмом. Він, однак, нагадав, що цю боротьбу слід проводити відповідно до міжнародних прав людини і міжнародного законодавства.
XS
SM
MD
LG