Доступність посилання

ТОП новини

Підвищення тарифів на проїзд та послуги житлово-комунального господарства у Харкові має узгоджуватися із думками самих його мешканців.


Вікторія Маренич Харків, 12 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Проїзд у харківському метро не коштуватиме 85 копійок – на цьому наполягли профспілки, а вартість комунальних послуг має з’являтися після аудиту всього міського господарства – впевнені громадські організації, що відстоюють права харків’ян.

Сьогодні стало відомо, що обласна влада вирішила прислухатися до думок профспілок, які погрожували масовими акціями протесту в разі підвищення вартості проїзду в метро до 85 копійок (вартість, яку запропонувала міська влада Харкова). Відомо, що є домовленість про 75 копійок – вартість, на яку профспілки погодилися. Це підвищення не відбудеться наступного тижня, а десь у середині жовтня, запевнили обласні чиновники.

Якщо із проїздом на метро стало більш-менш зрозуміло, то із вартістю комунальних послуг у Харкові, які з 1 жовтня зростуть у 2,5 – 4,5 рази, неясно. Міський голова Харкова Михайло Добкін напередодні оголосив, що відбудуться громадські слухання, де кожен харків”янин зможе висловити свою думку. Однак представники громадської організації „Міська варта” запевняють в іншому: міський голова Харкова не прислухається до думок мешканців міста, більше того, за словами керівника організації Владислава Протаса, просто їх ігнорує. Мешканців Харкова обурив той факт, що для втілення реформи житлово-комунального господарства в Харкові міський голова запросив росіян. Хоча, за словами Протаса, у Харкові величезна кількість організацій та наукових закладів, які б залюбки допомогли розібратися у складній ситуації із ЖКГ.

(переклад) “Вони ігнорують пропозиції самих харків”ян, бо запросили російських компаньйонів, не оголосили тендер між організаціями, які втілюватимуть реформу ЖКГ.Чому не оголосили тендер?”

За думкою Владислава Протаса, мешканці міста не проти підвищення тарифів, але кожний мешканець міста має знати, куди йдуть його гроші ? Міському господарству допоможе лише аудит, а не стрімке подорожчання послуг, вважає керівник „Міської варти” .

Ця громадська організація має понад 30 справ, які розглядаються у судах Харкова, - позовів, які пов’язані із рішеннями міського голови Михайла Добкіна щодо „покращення” життя харків”ян. Спочатку, за словами Протаса, це була боротьба із дрібним бізнесом – власниками кіосків, зараз – тарифи на комунальні послуги. А наступний рік міський голова Харкова оголосив як рік медицини. Громадськість Харкова чекає від таких заяв найгірших наслідків.
XS
SM
MD
LG