Доступність посилання

ТОП новини

Сеперечка в Криму: Чи вдалий курортний сезон?


Володимир Притула Сімферополь, 14 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Криму посадовці сперечаються, чи вдалий курортний сезон, що закінчується. Урядовці кажуть, що пройшов він непогано, а от представник Президента України в Криму Геннадій Москаль ставить це під сумнів. Та ще й пропонує міністру курортів і туризму автономії за підсумками “провального” сезону подати у відставку.

Узбережжя Криму.
Постійний Представник Президента України в Криму Геннадій Москаль пропонує міністру курортів і туризму АРК добровільно подати у відставку у зв''язку з незадовільними підсумками курортного сезону. Таку заяву він зробив учора, а сьогодні в інтерв’ю Радіо Свобода пояснив: “За підсумками січня-серпня поточного року курортна сфера автономії спрацювала як ніколи збитково. Якщо туристична і курортно-оздоровча галузь є пріоритетом, то, згідно з даними, вона працює на кишеню окремих підприємців, а не на економіку Криму в цілому. До Криму не їдуть, бо тут дорого і тут нестабільна політична ситуація. Чого тільки ігри довкола НАТО вартують!”

Додам, що міністр курортів і туризму Криму Володимир Савельєв – представник Прогресивно-соціалістичноїх партії України, яка у червні організувала виступи проти НАТО у Феодосії, що негативно вплинуло на початок курортного сезону на початку літа.

За словами Геннадія Москаля, більшість підприємств, які працюють у курортній сфері збиткові. “Так, за інформацією Головного управління статистики в АРК, збитки кримських підприємств торгівлі за цей період склали понад 26 млн. грн. Майже 56% готелів працювали з негативним фінансовим результатом, їхній збиток досяг 20 млн. грн.”, - повідомила прес-служба Представництва з посиланням на Геннадія Москаля. Він же заявив, що за таких підсумків курортного сезону міністр Володимир Савельєв має піти у відставку.

Останній із заявами представника Президента не згоден і у відставку не збирається. В інтерв’ю Радіо Свобода Володимир Савельєв сказав, що зниження кількості курортників у порівнянні з минулим роком незначне – близько 2%, але податкові надходження у курортних регіонах зросли майже на чверть.

Кримський прем’єр Віктор Плакида кілька днів тому на прес-конференції теж назвав нинішній курортний сезон досить успішним. За його словами, деяке зниження кількості курортників пов’язане із об’єктивними обставинами, які не залежать від кримчан – погана погода, вибухи в Новобогданівці тощо. Проте, ні Віктор Плакида, ні Володимир Савельєв так і не пояснили, чому переважна більшість кримських готелів, санаторіїв і ресторанів збиткові.
XS
SM
MD
LG