Доступність посилання

ТОП новини

Придністровці втретє голосували за незалежність cамопроголошеної республіки


Влада Саюк Тирасполь, 17 вересня 2006 року (RadioSvoboda.ua) - У самопроголошеній Придністровській республіці сьогодні відбувся 8-й за останні 15 років референдум. На трьох з них йшлося про незалежність. Нині майже 400 тисячам мешканців республіки запропонували визначитися з двох питань: чи підтримуєте ви незалежність Придінстров''я з подальшою інтеграцією до Росії, а чи вважаєте, що належить відмовитися від незалежності та ввійти до складу Молдови.


Якщо хочете згадати, що таке Радянський Союз, вам варто з’їздити в Придністров''я. Тут на головній вулиці Тирасполя можна помітити старечі 30-річні автомати з продажу газованої води. В день референдуму з усіх гучномовців лунає бадьора музика. Дільниці відкрили о 7 ранку і закрили о 20 вечора. На одну з таких дільниць прийшов президент Придністров’я Ігор Смірнов:"Я думаю, що більшість висловиться за стратегічний і політичний розвиток країни з Російською федерацією. Я думаю, що визнання чи не визнання це - справа кожної держави. Головне, щоб цей референдум пройшов за всіма міжнародними демократичними канонами. ” Так лідер ніким не визнаної республіки прокоментував запитання журналістів, що ж робитиме Придністров’я, якщо європейська спільнота знову не визнає результати референдуму. До речі, саме така доля спіткала результати попередніх двох плебісцитів.

Цього разу до країни не приїхали представники ОБСЄ, однак приїхали 127 спостерігачів з країн СНД, Європи і Америки. Немає офіціних делегацій від найближчих сусідів: Молдови, України. З Росії приїхала делегація. в складі якої депутати Держдуми. Росіяни попри те, що в бюлетені є пункт за приєднання до них, офіційно не визнають прагнень Придністров’я на відокремлення від Молдови. Але послаблювати свої позиції на лівому березі Дністра не збираються. Досі на кордоні між Молдовою та Придністров’ям стоять російські миротворці, там же їхня військова техніка.

Депутат Молдовського парламенту Думитру Брагиш каже, що бажання придністровців стати незалежними заплуталося в міжнародних інтересах головних гравців у світі: "Євросоюз ніколи не погодиться на присутність тут 14-ї російської армії. А тим паче після того, як у 2007 Євросоюз дійде до кордонів з республікою Молдова. І так само, мені зрозуміло, що Росія ніколи не погодиться на присутність армії НАТО”.

Пересічні придністровці, здається, розуміють усю складність цієї ситуації. Тому більшість вже мають по два паспорти. Перший - придністровський. Однак, зважаючи на те, що республіка не визнана, виїхати за ним за кордон не можливо. Тому все населення поділене на громадян трьох країн. Найбільша частина - це громадяни України, трохи менше - Молдови, ще менше - Росії.

Станом на 18 годину вечора часть у референдумі взяло близько 70% виборців.
XS
SM
MD
LG