Доступність посилання

ТОП новини

Росія закликала повернутися до міжнародних переговорів про статус Придністров’я після референдуму про незалежність, який пройшов там у неділю


Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров відзначає, на його думку, "демократичність і відкритість голосування, в ході якого переважна більшість населення Придністров’я висловилась за незалежність і приєднання до Росії". Молдова, Україна, Європейський Союз та ОБСЄ не визнають результатів референдуму.


Міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров відзначає, на його думку, "демократичність і відкритість голосування, в ході якого переважна більшість населення Придністров’я висловилась за незалежність і приєднання до Росії".

За офіційними даними придністровського ЦВК, понад 97 відсотків виборців проголосували за незалежність регіону та подальше приєднання до Росії. Проти цього – трохи більше 2 відсотків електорату.

Прем’єр-міністр України Віктора Янукович не виключає можливості загострення ситуації:

“Ніде цей референдум не визнають як офіційний. Але народ цей референдум провів, швидше за все, він носить консультаційний характер. Однак про це потрібно говорити з повагою. Чи загострює це конфлікт, чи ні?.. Швидше так, ніж ні”.

Молдова, Україна, Європейський Союз та ОБСЄ не визнають результатів референдуму. Офіційну позицію Брюсселю оприлюднив сьогодні речник Єврокомісії П’єтро Петруччі:

"Європейський Союз не визнає молдовську республіку Придністров’я. Це утворення не визнає жодна країна світу, тому чинний президент ОБСЄ – Організації Безпеки та Співробітництва в Європі – дав зрозуміти, що міжнародна спільнота не може визнати референдум та його результати. Європейський Союз жодним чином не визнає ані референдум, ані його результатів”.

МЗС Молдови назвало референдум у невизнаній республіці “політичним фарсом”.

Президент Придністров’я Ігор Смирнов заявив, що для узаконення референдуму необхідно близько року.
XS
SM
MD
LG