Доступність посилання

ТОП новини

Що таке Україна сьогодні? Відповіді шукає PinchukArtCentre


Тарас Марусик Київ, 18 вересня 2006 (RadioSvoboda.ua) – Бізнесмен i меценат Віктор Пiнчук ініціював Центр сучасного мистецтва, який щойно відкрився у Києві. Це один із найбільших у Східний Європі таких центрів.

Проект реалізований через благодійний фонд Віктора Пінчука «Сучасне мистецтво в Україні» і в англійській назві містить прізвище грошодавця – PinchukArtCentre. Центр сучасного мистецтва розмістився в самісінькому центрі столиці, в Бесарабському кварталі.

Це сталося лише через кілька днів по тому, як почала діяти стипендіальна програма ще одного Фонду Віктора Пінчука «ЗАВТРА.UA» в галузі освіти й науки.

Через Центр Пінчука – до Європи і світу

На прес-конференції, присвяченій відкриттю цього найдорожчого приватного музею в Україні, Віктор Пiнчук сказав, що центр допоможе сучасному українському мистецтву стати невід’ємною частиною світового культурного контексту.

«Немає жодної європейської столиці без музею сучасного мистецтва», – скаазв Пінчук.

За його словами, важливо, щоб у країні була якась інституція чи музей, який сприяв би модернізації суспільства, просував би це суспільство.

На думку Пінчука, цьому може слугувати саме музей, пов’язаний із сучасним мистецтвом. Він висловив переконання, що Україна повинна через музеї сучасного мистецтва здійснювати інтелектуальну експансію в Європі.

Один із кураторів виставки, француз Ніколя Бурйо, у передмові до каталогу виставки назвав інавгурацію PinchukArtCentre «подією, яка має значення не лише для України, але й для всього пострадянського ареалу».

За його словами, цей фонд, перший у Східній Європі, діяльність якого повністю присвячена сучасному мистецтву, шукає орієнтири в майбутньому і «запитує про сучасність цього нового простору планети, який досі несе шрами історії XX сторіччя: що таке Україна сьогодні?»

На думку Ніколя Бурйо, новопосталий музей є найкращим центром сучасного мистецтва від Москви до Праги.

Початок із розмахом

Для створення музею відомий бізнесмен викупив у Торгово-розважального центру «Арена-СІТІ» майже три тисячі квадратних метрів на шести поверхах. Над архітектурою музею попрацював французький архітектор Філіп Чіамбаретта.

Відкрився Центр сучасного мистецтва виставкою «Новий простір».

На виставці, яка для широкої публіки відкривається 19 вересня і триватиме до 16 грудня, презентовані роботи відомих сучасних закордонних та українських художників Олега Кулика, Фiлiпа Паррено, Арсена Савадова, Томаса Руффа, Олега Тiстола, Сергiя Браткова, Олафура Елiассона, Олександра Гнилицького, Сари Моррiс, Василя Цаголова та інших.

Пожежа замість феєрверку

Під час презентації Центру сучасного мистецтва у суботу ввечері сталася пожежа, яку сприйняли спочатку як один з елементів вечора відкриття, святковий феєрверк.

Займання пінопластових декорацій на сцені ліквідували впродовж 15 хвилин, однак, за рекомендаціями пожежників, урочистості довелося скоротити.
XS
SM
MD
LG