Доступність посилання

ТОП новини

На Львівщині загострилось політичне протистояння в середовищі помаранчевої команди.


Галина Терещук Львів, 19 вересня 2006 (Radiosvoboda.ua) – Під стінами облради, в приміщенні якої відбувалась сесія, вирували пристрасті щодо звільнення з посади голови Львівської обласної адміністрації Петра Олійника. Учорашні союзники по помаранчевій команді нині розділились у своїх поглядах щодо доцільності перебування пана Олійника на посаді керівника області. Чому персона керівника області викликає такі протести у Львові?

Львів -- Акція протесту під стінами ради.
Ще до початку сесії, під стінами облради зібралось близько тисячі прихильників і противників відставки голови обладміністрації. Підтримати керівника області нашоукраїнці привели своїх людей. Вони вважають, якщо звільнять представника «Нашої України», то його місце займе представник Партії регіонів. За відставку пана Олійника виступали представники БЮТ, об»єднання «Свобода» і Української Народної партії «Собор». Вони вважають, що Петро Олійник неефективно керує областю і агресивний щодо своїх опонентів.

Свободівці присвятили голові обладміністрації і мистецьке дійство – театралізовану трагікомедію «Фарбований Лис».

Звіт Петра Олійника про його досягнення у надходженні інвестицій, зростання депозитів у банках області (це гроші переважно заробітчан та тих, хто не ризикує розпочати підприємницьку діяльність на Львівщині через несприятливі умови), збільшення кількості робочих місць та зростання зарплати, опоненти керівника області на сесії поставили під сумнів. За їхнім економічно-соціальним аналізом, Львівщина суттєво відстає від інших регіонів.

Олег Тягнибок, лідер об»єднання Свобода:

«Міф, що Олійник нібито господарник. Він маніпулює цифрами і не порівнює з іншими регіонами. Друге, це те, що Олійник, як політик не оправдав себе на посаді, яка передбачає консолідацію. Він поєднує виконавчу посаду і керівника партії «Наша Україна», це є негативно».

Водночас Петро Олійник акцію опонентів назвав піаром окремих ображених політиків, які не отримали портфелі і чий бізнес він не підтримує.

Однак, на думку місцевих експертів, протистояння в області зумовлене передусім тим, що керівник області не налагодив конструктивної співпраці ані з політиками( навіть зі своїми однопартійцями, думки і позицію яких найчастіше ігнорує), ані з облрадою.

Громадський діяч, колишній політв»язень Ірина Калинець зауважила, що Львівщина не навчилась демократії, коли потрібно конструктивно критикувати посадовця, домагатись виконання обов»язків, а не влаштовувати комедії під стінами ради.

« Тоді питання, а де ви, панове, були до того? Де ви були раніше, чому не хочете нести відповідальність за все, що діється, що ми тут маємо доброго царя? Здається, відповідальність на всіх. Якщо кричати “Геть Олійника”, то треба кричати “Геть усіх звідси з депутатськими і чиновницькими кріслами” - так працювати не можна».

62 депутати зі 117 присутніх на сесії оцінили звіт про роботу голови і адміністрації задовільною. Наразі Петро Олійник залишився на своїй посаді, але його конфлікт із радою і політичними силами загострився ще більше.
XS
SM
MD
LG