Доступність посилання

ТОП новини

Американці допоможуть свободі мас-медіа в Криму


Володимир Притула Сімферополь, 19 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Представники Фонду підтримки засобів масової інформації України при Посольстві США в Києві презентували сьогодні у Криму нову програму сприяння мас-медіа в автономії. Експерти називають півострів одним із найнесприятливіших в Україні регіонів для вільної роботи журналістів.

Вільям Тейлор на прес конференції.
Представники Фонду підтримки засобів масової інформації України оголосили сьогодні у Сімферополі конкурс проектів для місцевих мас-медіа та журналістських неурядових організацій.

За словами радника прес-аташе Посольства США Олега Пастухова, фонд підтримуватиме ідеї кримських журналістів та громадських активістів, спрямовані на покращення законодавчих, адміністративних та податкових умов, в яких працюють українські мас-медіа, на розширення використання мережі інтернету як джерела новин та інформації, на покращення професійних стандартів серед журналістів і на збільшення здатності українських ЗМІ функціонувати вільно та незалежно.

«Цей конкурс відрізняється від загальноукраїнського тим, що спрямований виключно на Крим і кримські ЗМІ», – повідомив Олег Пастухов. Водночас він дипломатично каже, що не вирізняє Криму з-поміж інших регіонів України за станом свободи преси.

У Криму журналістам ведеться не добре

Попри це експерти називають півострів не дуже сприятливим місцем для нормальної роботи журналістів і мас-медіа.

Один із прикладів цього – нещодавнє засудження у Севастополі кримського редактора і видавця газети «Євпаторійская нєдєля» Володимира Лутьєва до 8 років позбавлення волі.

Його заарештували ще наприкінці 2002 року за підозрою в організації спроби вбивства тодішнього депутата Верховної Ради Криму, який користувався дуже сумнівною репутацією. І хоча зараз екс-депутат – у міжнародному розшуку, він продовжує користуватися впливом у регіоні.

Редактор сподівається на допомогу як не американців, то колег

«Я не винен», – стверджує Володимир Лутьєв. Звернення журналіста до колег передали Радіо Свобода через захисника засудженого редактора.

За словами Лутьєва, він намагався довести це в Апеляційному суді Севастополя, «наводячи свої неспростовні доводи».

«Але в суді самого судового процесу, як це визначив законодавець, не було. Була гра в наперстки. При тому, що під жодним із наперстків кульки не було. Її звідти, у мене є всі підстави вважати, вилучили…», – стверджує Володимир Лутьєв.

Зараз він перебуває у Севастополі, де чекає на рішення Верховного Суду України, куди подав апеляційну скаргу. І сподівається на журналістську солідарність.
XS
SM
MD
LG