
За словами радника прес-аташе Посольства США Олега Пастухова, фонд підтримуватиме ідеї кримських журналістів та громадських активістів, спрямовані на покращення законодавчих, адміністративних та податкових умов, в яких працюють українські мас-медіа, на розширення використання мережі інтернету як джерела новин та інформації, на покращення професійних стандартів серед журналістів і на збільшення здатності українських ЗМІ функціонувати вільно та незалежно.
«Цей конкурс відрізняється від загальноукраїнського тим, що спрямований виключно на Крим і кримські ЗМІ», – повідомив Олег Пастухов. Водночас він дипломатично каже, що не вирізняє Криму з-поміж інших регіонів України за станом свободи преси.
У Криму журналістам ведеться не добре
Попри це експерти називають півострів не дуже сприятливим місцем для нормальної роботи журналістів і мас-медіа.
Один із прикладів цього – нещодавнє засудження у Севастополі кримського редактора і видавця газети «Євпаторійская нєдєля» Володимира Лутьєва до 8 років позбавлення волі.
Його заарештували ще наприкінці 2002 року за підозрою в організації спроби вбивства тодішнього депутата Верховної Ради Криму, який користувався дуже сумнівною репутацією. І хоча зараз екс-депутат – у міжнародному розшуку, він продовжує користуватися впливом у регіоні.
Редактор сподівається на допомогу як не американців, то колег
«Я не винен», – стверджує Володимир Лутьєв. Звернення журналіста до колег передали Радіо Свобода через захисника засудженого редактора.
За словами Лутьєва, він намагався довести це в Апеляційному суді Севастополя, «наводячи свої неспростовні доводи».
«Але в суді самого судового процесу, як це визначив законодавець, не було. Була гра в наперстки. При тому, що під жодним із наперстків кульки не було. Її звідти, у мене є всі підстави вважати, вилучили…», – стверджує Володимир Лутьєв.
Зараз він перебуває у Севастополі, де чекає на рішення Верховного Суду України, куди подав апеляційну скаргу. І сподівається на журналістську солідарність.