Доступність посилання

ТОП новини

Скорочення соціальних видатків чи їхня оптимізація? Уряд Януковича хоче скасувати соціальні пільги від попередньої влади


У проекті Держбюджету на 2007 рік Кабінет Міністрів пропонує залишити допомогу у 8 500 гривень при народженні дитини лише тим сім’ям, “які справді її потребують”. Також планується не виплачувати пенсії, призначені за стажем роботи, пенсіонерам, які не досягли пенсійного віку. Ці рішення викликали критику, зокрема з боку “Нашої України”. Водночас уряд заперечує скорочення соціальних видатків і говорить про їхню оптимізацію. До чого насправді призведуть запропоновані у бюджеті-2007 новації?

Кирило Булкін: У проекті Держбюджету на 2007 рік Кабінет Міністрів пропонує залишити допомогу у 8 500 гривень при народженні дитини лише тим сім’ям, “які справді її потребують”.

Також планується не виплачувати пенсії, призначені за стажем роботи, пенсіонерам, які не досягли пенсійного віку.

Ці рішення викликали критику, зокрема з боку “Нашої України”.

Водночас уряд заперечує скорочення соціальних видатків і говорить про їхню оптимізацію.

До чого насправді призведуть запропоновані у бюджеті-2007 новації? Своє бачення цього сьогодні викладуть наші гості.

Спершу я хочу попросити прокоментувати дії уряду голову підкомітету контролю за використанням бюджетних коштів Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Григорія Калетніка.

Прошу, пане Григорію.


Григорій Калетнік: Хотів би відразу зауважити, що в цілому проект бюджету-2007 носить все-таки перехідний характер, оскільки ми маємо проводити в Україні реформування і всієї фінансової системи, і економіки, де б ми перейшли, зберігаючи високі соціальні стандарти, на стабільність макроекономічних показників, у яких має бути пропорція між розвитком економіки і розвитком соціальної сфери, між споживанням і накопиченням.

Тому ті зауваження, які вже сьогодні є до проекту бюджету, - тут нічого дивного немає, ще не було такого року, щоб проект бюджету, поданий Кабінетом Міністрів, не отримував би серйозної критики і зауважень.

Тому і зауваження стосовно фінансової допомоги при народженні дитини, а також призупинення певних пільг у пенсійному забезпечені, вони ще не носять законодавчого характеру, оскільки це проект бюджету.

Більше того, хочу повідомити, що, наприклад, по питанню виплати допомоги при народжені дитини, то це дискусійне питання було винесене на два засідання робочої групи за участю голови ВРУ, першого віце-прем’єра і міністра фінансів. Незважаючи на те, що ця пільга, виплата у 8,5 тисяч, не стосувалася тільки 1% громадян України, які мають сукупний дохід більше 5 тисяч, все-таки вже на робочій групі домовилися, що ми на 2007 рік зберігаємо абсолютно попередній механізм нарахування і видачі всім категоріям.

Другий гість нашої програми також є членом Комітету ВР з питань бюджету.

Пане Чорноволенко, “Наша Україна” досить різко відгукнулася на ініціативи уряду, назвавши “злочином проти майбутнього”. Чи зазнала позиція фракції якихось змін після сьогоднішніх роз’яснень Сергія Рибака, власне, те, що каже пан Калетнік, співзвучно цим роз’ясненням?


Олександр Чорноволенко: Сама ця пропозиція показує надзвичайно високий рівень непрофесіоналізму і безвідповідальності цього уряду, саме його економічної складової, за яку відповідає Партія регіонів. Бо допомога при народжені дітей – це не тільки справді допомога, те, що робить життя молодих ще кращим, а це ще й було задумано як ознака того, що нарешті держава повернулася лицем до свого народу і буде стимулювати народження дітей, буде стимулювання розв’язання глибокої демографічної кризи, в якій Україна перебуває вже декілька десятиліть. Отже, народження дітей буде суспільно престижним способом поведінки. Тобто, держава каже, що народжуйте, виховуйте дітей - це патріотично, це буде вигідно, це буде те, що буде підтримувати українська держава.

Зараз, коли новий уряд спробував обмежити 5 тисячами ці виплати... Це не має значення, що це 1%. Справа в тому, що 5 тисяч – це теж невелика сума. А якщо, скажімо, більшу частину цих грошей заробляла жінка, і вона не буде заробляти, коли буде в декретній відпустці?

Але взагалі сама ідея, що від цього можна відмовитися, говорить про те, що цей уряд абсолютно не думає про українську націю. Це антинародний акт.

А якщо, принаймні, скасують це рішення?

Олександр Чорноволенко: Якщо це скасують, то це буде абсолютно правильно. І ми це скасуємо.

Я хочу нагадати іншу серйозну проблему – це те, що уряд збирається не підвищувати мінімальну заробітну плату до 400 гривень з 1 грудня.

Пане Калетнік, це з 1 грудня чи з 1 січня? Бо там були розбіжності, наскільки я розумію.

Олександр Чорноволенко: По бюджету на 2006 рік з 1 грудня. Але чомусь уряд хоче порушити це або внести зміни, бо ми їх ще не бачили, і зробити це з 1 січня. Це безглуздя повне. Гроші є, все є.

Григорій Калетнік: Я знаю пана Олександра вже друге скликання, адже ми працює не тільки у ВР, але й в одному комітеті. Мені дуже подобається з ним розмовляти. Поза мікрофоном, поза відеокамерами і телекамерами він дуже культурна і інтелігентна людина. Де він взяв такий лексикон, я не знаю. Тим паче, що ми десь готуємо і підписання широкої коаліції. Але не знаю, де це він у цю “безглуздість” заїхав, тому що це вже такі йдуть придирки.

Тому хочу ще раз сказати: порушення Конституції немає. Аби ми мали можливість сьогодні, я сказав би: хай він подає до КСУ. Порушень Конституції немає.

Це дійсно виносяться питання, які є дискусійними і мають виклики сьогодні в суспільстві. Вони на ВР.

Як представник правлячої коаліції кажу, що на робочих групах ми вже по цих питаннях домовилися. Тому сьогодні наші опоненти, які бажають дуже щось покритикувати, просто не маючи про що говорити, вже чіпляються за те, що попливло і його немає, але вони хочуть ще щось навздогін наговорити.

От якщо ми будемо говорити за закон про бюджет, от тоді я хочу відповідати досить-таки по-іншому.

Пане Чорноволенко, чи можна говорити про вплив ваших розбіжностей з Партією регіонів у цьому питанні на перебіг переговорів про коаліцію? І якщо входження “Нашої України” до коаліції буде узгоджене, як ви це пояснюватиме виборцям на тлі щойно виголошених заяв про злочини проти майбутнього та інших?

Григорій Калетнік: На превеликий жаль, ми ще не навчилися вести цивілізовано діалог як політичні сили, навіть за тих умов, якби це були провладні і опозиційні сили.

Справа в тому, що ми не маємо права робити так, аби закладати тривогу в суспільстві. Ми повинні кожен крок і кожен свій вислів направляти саме на те, щоб було стабільним суспільство і не давати йому таких поштовхів.

Тому всякі такі крайні виступи, які ви сьогодні згадали, з трибуни колишнього віце-прем’єра, звичайно, не йдуть на користь єднанню всього суспільства, всієї України. На превеликий жаль.

Ми завжди демонстрували, Партія регіонів і її лідер В.Ф.Янукович, про те, що ми завжди хотіли мати відкриту широку коаліцію, в яку б могли увійти і “НУ”, і інші бажаючі. Тому ми все-таки сподіваємося, що від тих амбіцій, які є у деяких олігархічних таких і крайніх політиків від “НУ”, які хотять тільки панівного становища і щоб усе від них залежало, ми перейдемо до прагматизму і створимо широку коаліцію.

Олександр Чорноволенко: Спочатку треба з’ясувати те, хто олігархічний, а потім уже говорити про можливості переговорів.

Я хочу сказати, що ті розбіжності, які є в питаннях і щодо майбутнього України, як сказав пан Кириленко, і він абсолютно правильно сказав, і інші питання: питання бюджету, питання, пов’язані з останніми коментарями прем’єр-міністра щодо зовнішньої політики України - роблять дуже сумнівними можливості будь-якої коаліції.

Ми залишаємося тієї думки, що можна вести переговори при умові, що кожен член майбутньої коаліції може накладати вето на всі питання, які будуть (слово незрозуміле) у ВРУ або в Кабміні.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG