Доступність посилання

ТОП новини

Янукович уважає, що зовнішню політику визначає не президент, а Верховна Рада.


Наталія Вікуліна Брюссель, 21 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Прем’єр-міністр України Віктор Янукович уважає, що саме Верховна Рада, а не президент, визначає засади внутрішньої і зовнішньої політики. Про це він заявив у Брюсселі на спільній прес-конференції з главою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу. Янукович пояснив, що його заяву тиждень тому про неготовність Києва приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО погоджено з коаліцією в парламенті.


У Брюсселі не втомлюються повторювати, що чекають від України політичних і економічних реформ, боротьби з корупцією, завершення підготовки до вступу до Світової організації торгівлі.

Усі в ЄС за євроінтеграцію України

Після зустрічі з Віктором Януковичем голова Європарламенту Жозеп Боррель заявив: «Я нагадав йому, що для Європарламенту дуже важливо, щоб Україна продовжувала зміцнювати демократію. 6 грудня ми матимемо повний звіт щодо того, як Україна виконує План дій Європейської політики сусідства. Як ви знаєте, цей план передбачає, що Україна має зміцнювати демократію та верховенство права, проводити реформи, щоби країна була готовою для вступу до Світової організації торгівлі».

Про те саме говорив керівникові українського кабінету міністрів і голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу: «Для нас у Єврокомісії і Євросоюзі має значення не партія А чи партія Б, не особа А чи особа Б. Важлива відданість нашим спільним цінностям демократії, верховенства права, відкритості наших економік. Тому я дуже радий, що новий уряд висловив зобов’язання України здійснити політичні й економічні реформи, дотримуватися європейських цінностей і будувати європейське майбутнє України».

Сам Янукович запевнив своїх високих брюссельських співрозмовників, що Україна йтиме європейським шляхом, на якому саме українці повинні зробити багато чого. Перш за все це ті реформи, які сьогодні, за його словами, вкрай назріли.

Уже не президент визначає зовнішню політику України?

Прокоментував український прем’єр і власну заяву тиждень тому про неготовність Києва приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.

Відповідаючи на запитання журналіста Радіо Свобода, Янукович сказав: «Питання заяви моєї під час минулого візиту в Брюссель було погоджено з радою коаліції, і це позиція коаліції в парламенті, яка була проголосована. І сьогодні саме парламент визначає практично політику і внутрішню, і зовнішню – засади внутрішньої і зовнішньої політики… Тому я ще раз хотів підкреслити, що вступ України до НАТО буде за наслідками всеукраїнського референдуму».

Українці не розуміють

Як можна тлумачити цю, вже другу, брюссельську заяву Януковича щодо НАТО, тим більше, що перша заява викликала бурхливу реакцію з боку президента України, міністра закордонних справ та інших політиків? Ми звернулися до експерта Центру європейської політики в Брюсселі Аманди Акчакоджі.

Вона вважає, що Янукович має специфічну позицію щодо НАТО і очевидно дотримується її: «Він вочевидь не слухає пана Ющенка, і це мене не дивує. Він не збирається змінювати свою позицію і матиме підтримку в цьому іншого партнера по коаліції – соціалістів, які також проти вступу до НАТО. Тож я думаю, що він вірить у те, що має загальну підтримку своєї політики щодо НАТО. Тому що пан Ющенко скоріше перебуває у меншості, коли йдеться про питання членства в НАТО. Адже пан Янукович має не тільки підтримку більшості парламенту, але й нинішню підтримку українських громадян».

Акчакоджа вважає, що багато українців не підтримують вступ Києва до НАТО, тому що не розуміють ролі цієї організації, не розуміють, що від членства в НАТО Україна виграє.
XS
SM
MD
LG