Доступність посилання

ТОП новини

Оголошені нові проекти місії ЄС в Одесі.


Петро Каландирець Одеса, 21 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Місія Європейського Союзу з надання допомоги на кордоні України і Молдови оголосила про намір реалізувати кілька проектів, спрямованих на стабілізацію ситуації на придністровській ділянці кордону. Планується, серед іншого, надати українській та молдовській сторонам технічну допомогу засобами комунікацій та іншою технікою, необхідною для посилення боротьби з контрабандою. Про це повідомили на прес-конференції в офісі ЄС в Одесі.

Учасники презентації проектів у місії ЄС в Одесі.
На п’яти пунктах пропуску між Україною та Молдовою місія Європейського Союзу найближчим часом планує проведення тренінгу для митників та прикордонників.

Голова місії, генерал Ференц Банфі відзначив необхідність активізації такої роботи, бо, за його словами, придністровська сторона або не здатна, або не бажає протидіяти протизаконним діям контрабандистів на кордоні.

А голова представництва Європейської комісії в Україні і Білорусі, посол Ієн Боуг особливо відзначив сприяння з боку урядових структур, прикордонних та митних служб Молдови і України роботі спостерігачів місії на кордоні. Він назвав найбільшим досягненням місії реальне виконання нових митних правил. Саме вони значно підвищили прозорість потоку товарів на територію самопроголошеної ПМР і у зворотньому напрямку. Наприклад, кількість м’яса, імпортованого у Придністровський регіон Молдови від жовтня минулого року до березня 2006-го вразила представників місії ЄС. Це майже 40 тисяч тонн м’яса курки. Приблизно 67 кілограм на одну людину. Внаслідок цього бюджет має значні збитки, а контрабандисти заробляють близько 750 євро на кожній тонні продовольчого товару.

У офісі ЄС в Одесі переконані, що останнім часом значно покращився і процес перевірки автомашин, товарів і людей у пунктах догляду на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.

Спільна робота допомогла і виявленню мережі наркоторгівлі, яка особливо активно діяла за допомогою залізничного сполучення.

Голова Представництва Європейської комісії в Україні і Білорусї, посол Ієн Боуг.
Посол України у Республіці Молдова Петро Чалий позитивно оцінив роботу представників місії ЄС з надання допомоги на українсько-молдовському кордоні.
Спеціальний представник ЄС
для республіки Молдова, посол
Андріаан Якобовіц де Серед.
(© RadioSvoboda.Ua)
„Роль місії ЄС є надзвичайно важливою і є результативною. Вона і далі буде сприяти покращенню ситуації на кордоні. Це дуже корисна робота. Не всі це розуміють. Але кінцевий результат підтвердить правильність нашої позиції”,- сказав Петро Чалий.

На прес-конференції у офісі ЄС в Одесі йшлося і про ставлення до проведеного днями у самопроголошеній ПМР так званого референдуму.

Спеціальний представник ЄС для республіки Молдови, посол Андріаан Якобовіц де Сегед ще раз наголосив, що ЄС не визнають оголошених Тирасполем результатів референдуму. За його словами, сама ідея референдуму суперечить політиці територіальної цілісності республіки Молдови. На території самопроголошеної республіки не існує умов, які б дозволяли організувати справжнє волевиявлення громадян. Зокрема, місцеві ЗМІ перебувають під повним контролем владних чиновників, а органи держбезпеки чинили тиск на місцеве населення з метою досягнення бажаного владі результату. На думку Спеціального представника ЄС для республіки Молдови, знайти шляхи вирішення придністровської проблеми можливо „не на референдумах, результати яких не визнає жодна з країн світу, а під час переговорів у форматі „п’ять плюс два”, але спротив проведенню переговорного процесу чинить саме придністровська сторона”.
XS
SM
MD
LG