Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз має намір розширити список персон нон-грата з числа високопосадовців Білорусі


Цей крок став відповіддю Євросоюзу на вирок екс-кандидату в президенти Білорусі Олександру Козуліну, якого засудили на п''ять з половиною років ув’язнення за організацію акцій протесту опозиції 25 березня 2006 року.

Європейський Союз розширить список білоруських високопосадових урядовців, яким заборонили в''їзд до країн ЄС. Найближчим часом до нього додадуть мінімум чотири прізвища. Цей крок став відповіддю Євросоюзу на вирок екс-кандидату в президенти Білорусі Олександру Козуліну, якого засудили на п''ять з половиною років ув’язнення за організацію акцій протесту опозиції 25 березня 2006 року.

Нагадаємо, в середу Мінський міський суд відхилив апеляцію екс-кандидата в президенти Білорусі, лідера Соціал-демократичної партії О. Козуліна і залишив у силі вирок, оголошений в липні цього року судом Московського району білоруської столиці. Практично одразу ж урядовці, які брали безпосередню участь в цьому процесі, опинилися в прицілі уваги Євросоюзу. І хоча точні прізвища потенційних «нев''їзних» поки невідомі, мало хто має сумніви, що це люди, пов''язані з вироком стосовно О. Козуліна.

Наразі список уточнюється з усіма країнами Євросоюзу і може офіційно почати діяти вже через 2-3 тижні. Таким чином, після розширення список білоруських урядовців буде збільшено з 31 до 35 прізвищ.

А між тим, у Міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що вважають цей документ «черговим» і жодним чином не здатним претендувати на серйозний розгляд офіційним Мінськом. «Позиція білоруського керівництва ні в яких коректуваннях ззовні не має потреби. Це наша принципова позиція, і міняти її ми не маємо наміру», - заявив прес-секретар білоруського МЗС Андрій Попов.
XS
SM
MD
LG