Доступність посилання

ТОП новини

Новий естонський президент може стати адвокатом України в Європі.


Наталія Вікуліна Брюссель, 25 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) — Естонія має нового президента. Ним став Тоомас-Хендрік Ільвес. А він великий друг України і підтримуватиме її європейські прагнення. У цьому упевнені його естонські колеги у Європарламенті, які поділилися своїми думками щодо Ільвеса з кореспонденткою Радіо Свобода.

Тоомас-Хендрік Ільвес
Краватка-метелик, дорогі окуляри, вишукані манери, англійська на рівні рідної — ось чотири прикмети, які найбільше привертають увагу при розмові з естонцем Тоомасом-Хендріком Ільвесом, відомим у себе в країні і в Європі політиком, депутатом Європарламенту, а відтепер і президентом Естонії.

52-річний Ільвес народився в Швеції, куди втекли від радянської окупації його батьки. Пізніше він переїхав до Сполучених Штатів, де отримав освіту в двох університетах, займався дослідницькою роботою.

Згодом Тоомас-Хендрік Ільвес працював у дослідному відділі Радіо Свобода.

Потім на нього чекала дипломатична кар’єра: він був послом Естонії в США, Канаді й Мексиці, двічі обіймав посаду міністра закордонних справ.

У травні 2004 року Ільвес отримав депутатський мандат у Європарламенті.

Його колеги по сесійній залі, естонські соціал-демократи Маріанне Мікко і Андрес Таранд, вважають, що Ільвес є символом майбутнього Естонії — на противагу попередньому президентові Рюйтелю, що має комуністичний досвід. За словами Таранда, нового естонського президента підтримує молодь, а також інші демократично налаштовані люди.

Розуміє тоталітаризм, підтримує Україну

І як дипломат, і як європарламентар Тоомас-Хендрік Ільвес завжди підтримував Україну, її шлях до демократії, її зв’язки з Європейським союзом та НАТО, каже депутатка Європарламенту від Естонії Маріанне Мікко: «Він розуміє, що таке тоталітаризм. І я думаю, що українці можуть бути справді впевнені, що Тоомас-Хендрік Ільвес підтримуватиме демократичну Україну, наскільки це можливо. Тож, на мою думку, ви маєте великого друга для України».

Наприкінці 2004 року Ільвес стає гарячим прихильником Помаранчевої революції: з трибуни Європарламенту він виступає проти маніпуляцій на виборах в Україні. Естонський депутат підтримував українські демократичні зміни, закликав Єврокомісію сприяти реформам в Україні. На початку цього року Ільвес підтримав Київ у його газовій суперечці з Москвою, заявивши, що Росія здійснює політичний тиск.

Депутат Європарламенту від Естонії Андрес Таранд абсолютно впевнений у тому, що в особі нового естонського президента Україна отримує друга і адвоката в Європі. «Я переконаний, що він підтримує Україну в усіх питаннях щодо Євросоюзу та НАТО. Однак виникає питання щодо часу. Як ви знаєте, не дуже просто сказати, скільки років для цього потрібно. Тому що не всі країни Євросоюзу дуже підтримують нових членів. Але пан Ільвес це робить», — сказав естонський європарламентар для Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG