Доступність посилання

ТОП новини

Україна не готова платити за газ світову ціну, а трирічний британець купив собі через інтернет «доросле» авто.


Василь Зілгалов Прага, 26 вересня 2006 (RadioSvoboda.ua) — Європейські газети пишуть у вівторок про українські газові проблеми та про вірогідність прогресу у справі Гонгадзе.

Український міністр палива та енергетики Юрій Бойко в інтерв’ю австрійській газеті «Штандард» заспокоює європейців: між Україною та Росією сьогодні немає суперечностей. Український «енергетичний» урядовець вважає, що існує «стратегічне партнерство», на яке погодились у Сочі український прем’єр Віктор Янукович та російський президент Владімір Путін.

Юрій Бойко також чітко заявив австрійському виданню, що «у цьому році Європі не варто хвилюватися. Проблем із постачанням газу не буде».

Український міністр також сказав тут, що Україні ще рано переходити на світові ціни за газ, «оскільки наша економіка не готова до цього». Він уточнив, що у 2007 році Україна буде платити Росії за тисячу кубів її газу «в межах 106–135 доларів».

А до світових цін на газ Україна прийде, за словами Юрій Бойка, «у найближчі 3–5 років. Тоді ми зможемо собі це дозволити».

«Репортери без кордонів» лають генпрокурора

Лондонська «Таймз» пише у вівторок, що український генеральний прокурор Олександр Медведько «своєю некомпетентністю гальмує судовий процес у справі Гонгадзе».

Газета відзначає, що міжнародна неурядова організація «Репортери без кордонів» закликала замінити генерального прокурора України Олександра Медведька на незалежнішу особу, бо після судових слухань у справі Гонгадзе у середині вересня «з’явилися нові сумніви у тому, що українська система правосуддя має бажання розкрити цю справу».

«Таймз» наводить слова із заяви «Репортерів без кордонів», що «нерішучість генпрокурора заважає вести справу на належному рівні і завдає серйозної шкоди розслідуванню».

Газета також зазначає з посиланням на «Репортерів без кордонів», що Медведько намагався впливати на справу Гонгадзе і казав неправду стосовно позиції Мельниченка, який насправді готовий давати свідчення.

«Таймз» також наводить слова президента Віктора Ющенка про важливість особи Георгія Гонгадзе для української свободи слова і демократії, які український голова держави сказав у шосту річницю зникнення журналіста, і пише про нові обіцянки української влади щодо прогресу в цій справі.

Комп’ютер — легше, ніж бутерброд

Якщо українська держава ще не готова платити світову ціну за газ, то трирічний британець Джек Ніл, як пише британська «Дейлі Телеґраф», уже здійснив цілком усвідомлену купівлю через інтернет.

Скориставшись маминим комп’ютером, хлопчик купив на аукціоні «І-Бей» справжнє рожеве авто «Нісан-Фіґаро» за дев’ять тисяч фунтів, а вранці похвалився своєю купівлею спантеличеним батькам.

Правда, їм вдалося все ж відкликати цю оборудку зі зрозумілих причин.

В іншій статті ця ж «Дейлі Телеґраф» подає результати опитування трохи старших британських дітей, від 8 до 15 років: 99 % із них упевнено користуються DVD-плеєром, але менше від половини може зварити собі яйце. Понад 8 із 10 вправляються з мікрохвильовою піччю, але менш як кожен третій знає, як скористатися сковородою.

А 4 % зізналися, що не здатні зробити собі бутерброда.
XS
SM
MD
LG