Доступність посилання

ТОП новини

Польща в розпалі касетного скандалу.


Єва Поштар Варшава, 27 вересня 2006 (RadioSvoboda.ua) — Польща опинилася у розпалі політичного скандалу. Польське комерційне телебачення TVN учора ввечері оприлюднило відеозаписи секретних розмов про умови переходу групи депутатів до лав урядової більшості. Пропозиції, які отримала опозиційна депутатка, опозиція назвала «політичною корупцією». Лідери владної партії відповідають: це політична провокація. Протистояння може закінчитися навіть саморозпуском парламенту і достроковими виборами.

Після виходу з урядової коаліції угрупування лідера «Самооборони» Анджея Леппера представники головної владної партії «Право і справедливість» братів Качинських, президента і прем’єра, пробували перетягти на свій бік депутатів опозиції. Нині на світ Божий вийшли відеозаписи таємних переговорів депутатки від партії «Самооборона» з представниками партії братів Качинських.

Один із них, Адам Липинський, за перехід на бік партії «Право і справедливість» обіцяв депутатці «Самооборони» Ренаті Берґер посаду в уряді, місця для її колег у виборчих списках до місцевих рад, a також ймовірне погашення за рахунок парламентського бюджету векселів перебіжчиків із партії Леппера.

Цими банківськими документами шантажує тепер втікачів із своїх лав партія «Самоборона». Бо кожен її депутат ще перед виборами підписував боргове зобов’язання на суму близько 140 тисяч євро.

Боротьба за справедливість чи провокація?

Депутатка Рената Берґер записала свої розмови з членами урядової коаліції. Ось як вона пояснює причини оприлюднення записів своїх секретних переговорів: «Я вважаю, що суспільство мусить знати, що діється в парламенті. Бо цей парламент не має права далі працювати».

Лідери партії «Право і справедливість» називають справу секретних розмов із втікачами з опозиційних фракцій парламенту звичайними політичними переговорами. Марек Кухцінський, лідер парламентської фракції «Право і Справедливість», ось так пояснює причини спалаху касетного скандалу: «Ми вважаємо, що маємо справу з подією, яка є фрагментом цілої мережі провокаційних дій. Вони мають на меті дестабілізувати роботу теперішнього уряду і твореної зараз урядової коаліції».

Протягом сьогоднішнього дня польський прем’єр Ярослав Качинський аж до вечірнього виступу на телебаченні не коментував скандалу. Також не брав участі в цій справі президент Польщі Лех Качинський.

Тим часом опозиція домагається відставки уряду, скликання позачергового засідання парламенту і вимагає поставити на голосування пропозицію про саморозпуск парламенту і дострокові вибори. 7 жовтня опозиція хоче втілити в життя «угорський варіант» і вивести на вулиці Варшави всіх невдоволених правлінням уряду Ярослава Качинського.
XS
SM
MD
LG