Доступність посилання

ТОП новини

Відкривається перший загальноєвропейський ярмарок з працевлаштування.


Наталія Вікуліна Брюссель, 28 вересня 2006 (RadioSvoboda.Ua) — У п’ятницю і суботу в багатьох містах Європи відбудеться перший загальноєвропейський ярмарок з працевлаштування. Шукачі роботи зможуть зустрітися з потенційними працедавцями, дізнатися про вакансії в інших країнах Європи. Участь України в цьому заході не передбачено. Наразі не відомо, чи зможе Україна в майбутньому брати участь у таких ярмарках.

Зустрітися з майбутнім працедавцем, знайти вакансію в іншій країні завдяки спеціальній базі даних, отримати пояснення, як переїздити на роботу за кордон — такі можливості надає європейцям перший всеєвропейський ярмарок з працевлаштування.

Впродовж двох днів ярмарок проходитиме в усіх країнах Євросоюзу, а також у Болгарії, Румунії, Норвегії й Ісландії — загалом принаймні в 35 містах Європи, каже Комісар ЄС з працевлаштування Владімір Шпідла й називає цю подію кульмінацією Європейського року мобільності працівників: «Це — найважливіша європейська подія в галузі працевлаштування і соціальних справ».

Мобільність важлива

За словами Шпідли, Єврокомісія розпочала Європейський рік мобільності працівників, щоби європейці краще дізналися про права і можливості щодо працевлаштування і стали більш рухомими при виборі роботи.

Нині лише 2 відсотки європейських громадян мешкають і працюють не у своїй країні. Приблизно така сама ситуація існувала ще 30 років тому. А мобільність працівників, тобто їхня здатність переїжджати на роботу до іншої країни, сприяє економічному розвиткові.

Адже працедавець має кращий вибір кандидатур і врешті отримує кращого робітника. Бути рухомим при виборі роботи важливо і для самої людини — таким чином вона набуває досвіду й професіоналізму.

Отже, у Лейпціґу та Копенгаґені, Марселі й Познані та в інших містах по всій Європі люди зможуть прийти на ярмарок з працевлаштування і підшукати собі робоче місце.

Тим часом не в Україні

У Києві або інших українських містах цього ярмарку не буде. Чому? Речниця Комісара ЄС з працевлаштування Катаріна фон Шнюрбайн пояснила Радіо Свобода, що такий захід вони організовують уперше: «Я не хочу сказати, що участь не можлива. Але на нинішній стадії це питання не обговорювалося».

Наразі у ярмарку беруть участь лише країни Євросоюзу, кандидати у ЄС та країни Європейського економічного простору.
XS
SM
MD
LG