Доступність посилання

ТОП новини

Ціни на газ для населення можна знизити на 30%


Такий попередній висновок Тимчасової слідчої комісії, яка з’ясовувала доцільність підвищення тарифів для населення.

Натомість “Наша Україна” вважає, що зробити це нереально. Голова парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Микола Мартиненко:

“Це елементи шоу, яким чином вийти з цієї пастки, куди потрапила більшість проголосувавши за подолання вето на мораторій на підвищення цін. Мова не йде про зниження тарифів. Неможливо на сьогоднішній день навіть втримати тарифи. Тому “Наша Україна” і не голосувала за подолання вето президента. Можна мінімізувати підвищення цін, але над цим треба працювати кваліфіковано, а не влаштовувати шоу”.

Газ для населення має бути на рівні 200 гривень за тисячу кубів.

Так вважають представники Блоку Юлії Тимошенко, які були ініціаторами зниження тарифів на комунальні послуги та енергоносії.

Микола Сивульський: “При собівартості 124, ціна має бути на рівні 200 гривень. Це реально. Але для цього нам доведеться внести зміни у законодавство. Зокрема у систему оподаткування. Це абсолютно реально, це можна зробити вже у поточному році, і вирішити цю глобальну проблему”.

Сьогодні депутати заслухали звіт Кабінету Міністрів про забезпечення населення і підприємств газом, а також про тарифну і цінову політику на енергоносії для побутових потреб. Урядовці пропонують знизити ціну газу для населення до 339 гривень за тисячу кубів. Це не стосується газу, який іде на опалення.

Остаточне рішення щодо доцільності підвищувати тарифи для населення, тимчасова слідча комісія має оголосити у грудні.

Питання про скасування мораторію на підвищення комунальних тарифів Верховна Рада розгляне завтра.
XS
SM
MD
LG