Доступність посилання

ТОП новини

Український президент Віктор Ющенко зустрівся зі своїм німецьким колегою, але ні про що не домовився.


Надія Кандиба Німеччина, 4 жовтня 2006 (RadioSvoboda.ua) – Президент України Віктор Ющенко відвідав з робочим візитом Німеччину. Головна мета поїздки – вручення українському державному лідерові премії “Квадрига” за його внесок у розвиток та зміцнення демократії. У середу він зустрівся з німецьким колегою Горстом Кьолером.

Хорст Кьолер і Віктор Ющенко.
Зустріч Віктора Ющенка з федеральним президентом Німеччини Горстом Кьолером відбулася за зачиненими дверима. Цікаво, що після бесіди політики навіть не вийшли до преси з тим, щоб виступити із заявами. Хто хотів поспілкуватися з Ющенком, мусив чекати в готелі, де мешкав президент України.

Як стало відомо, під час зустрічі з Кьолером йшлося, серед іншого, про економічну співпрацю з Європейським союзом та Німеччиною, а також про можливі шляхи зближення України та ЄС. Ця тема, до речі, порушувалася й напередодні під час зустрічі з представниками ділових кіл.

“Перша наша мета – це забезпечення вступу України до Світової організації торгівлі, формування зони вільної торгівлі з Євросоюзом, лібералізація візового режиму Євросоюзу стосовно громадян України”, – заявив Ющенко.

Жодних домовленостей

Якихось конкретних домовленостей про можливу співпрацю досягнуто, однак, не було, до речі, так само, як і не було зустрічі Ющенка з канцлером Німеччини Анґелою Меркель. Офіційне пояснення – така зустріч під час нинішнього візиту Ющенка до Німеччини не планувалася від самого початку.

Слід зауважити також, що глава німецького уряду має нині досить напружений графік роботи через внутрішньополітичні проблеми, пов”язані з реформуванням системи охорони здоров”я. До того ж, у четвер Меркель вилітає зі своїм першим візитом до Туреччини, яка раніше отримала перспективу на вступ до Європейського союзу. Як відомо, Меркель критично ставиться до такої перспективи для Анкари.

Прагнення до Європи тим часом без перспектив

Ініціатори премії “Квадрига”, яку напередодні вручили українському президенту, відзначили як заслугу Віктора Ющенка його історичну далекоглядність, бо “у своїй країні він розбурхав прагнення до Європи”. Так сказала відома німецька телеведуча Ева Герман, виступаючи від імені громадської організації “Майстерня Німеччина” під час вручення українському президенту премії “Квадрига”.

Перспективи ж вступу до ЄС Україні європейські політики поки що не обіцяють. Канцлер Німеччини Анґела Меркель нещодавно навіть запропонувала зупинити подальше розширення ЄС доти, доки Європейський Союз не буде реформовано і він не отримає власну конституцію.
XS
SM
MD
LG