
Більшість регіоналів наразі твердять, що ці міністри можуть залишитися в уряді, якщо вийдуть з партії. Тарас Чорновіл:
“Цього ніби не вимагається Конституцією, і не вимагається проектом закону “Про Кабмін”, який скоро вступить в силу, але якщо є членство в політичних силах які, ну вибачте, офіційно заявляють, що вони в опозиції, то якось нелогічно звучить продовження їхнього перебування на посадах міністрів”.
Від “помаранчевих” урядовців відмежовуються і чимало нашоукраїнців, зсилаючись на домовленості між Ющенком та Януковичем. Михайло Поживанов:
“Я не можу казати, що ці міністри були призначені за квотою “Нашої України”, бо фракція по жодній з кандидатур голосуванням рішення не ухвалювала. Це були домовленості між Ющенком та Януковичем, тож саме вони мають визначати подальшу долю цих міністрів”.
Полишення крісел міністрами-нашоукраїнцями не вигідне ні президенту, ні “Нашій Україні”, зазначає політолог Олесь Доній. Якщо б Універсал національної єдності був би проголосований, як закон – це могло б стати компромісом між президентом, урядом та “Нашою Україною”, каже пан Доній:
“Це була б можливість пояснити “помаранчевому” електорату, чому вони разом з Партією регіонів. Якщо в Партії регіонів переможуть прагматичні сили, а не радикальні, тоді цей варіант абсолютно можливий. І недаремно Олександр Мороз, як посередник між двома таборами висловився за можливість такого варіанту”.
Минулого тижня “Наша Україна” заявила про перехід в опозицію. Після чого Роман Безсмертний закликав своїх міністрів подати у відставку.
Раніше ця політична сила заявляла: якщо нову коаліційну угоду не підпишуть – нашоукраїнських міністрів відкличуть.