Доступність посилання

ТОП новини

Про що свідчать нові кадрові зміни у президентській команді?


Кирило Булкін Київ, 11 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У президентській команді тривають серйозні кадрові зміни. Віктор Ющенко ліквідував інститут позаштатних радників. Натомість має з’явитися рада громадськості при Президентові. Жваву реакцію викликали також призначення радником Глави держави Олександра Зінченка та, звісно, призначення Віталія Гайдука секретарем РНБОУ. Про що свідчать ці зміни? Це обговорювали гості вчорашньої “Вечірньої Свободи”: політологи Сергій Телешун та Андрій Єрмолаєв.

Сергій Телешун, Андрій Єрмолаєв
Сергій Телешун – один із позаштатних радників, звільнених унаслідок ліквідації відповідного інституту. Проте він ставиться до рішення Президента позитивно і нагадує, що сам критикував інститут позаштатних радників, ще коли співпрацював із Секретаріатом Президента, очолюваним Олександром Зінченком.

Телешун: “Років з 1,5 тому я говорив про те, що позаштатні радники виконують одну функцію: або це знакові політичні фігури, тоді їм непотрібна “позаштатна радність”, або це, так би мовити (ми так назвали), “блатні” політики, яким потрібен, так би мовити, “формальний дах” або неформальні стосунки з першою особою. Ми рекомендували таким чином залишити штатних радників, які очолювали б ті чи інші структури і несли політико-юридичну відповідальність за прийняті рішення і мали б фахову відповідальність за конкретні напрями”.

Водночас Сергій Телешун висловлює сумнів у тому, що Рада громадськості при Президентові, яка має з’явитися замість ліквідованого інституту позаштатних радників, працюватиме ефективно. Політика не може бути хобі – стверджує експерт.

Директор центру соціальних досліджень “Софія”, політолог Андрій Єрмолаєв вбачає у нових кадрових призначеннях ознаки серйозних змін у стратегії Президента.

Єрмолаєв: “Президент починає діяти прагматично і, певною мірою, навіть цинічно. Це, якщо хочете, спроба нової, більш системної гри. Усі ці люди амбітні, водночас залежні в майбутньому від просування, яке буде їм забезпечувати Президент. Крім того, ми бачимо, що є чітке рольовання. Якщо Секретаріат зараз буде виконувати, скоріш за все, функцію сервісу для Президента і певного ньюзмейкерства від імені Президента (там дуже багато говорунів), то в РНБО, судячи з призначення пана Гайдука, буде формуватись креативне ядро, яке буде працювати на випередження з парламентською системою і з Кабінетом міністрів. Тобто, це виглядає досить раціонально, а головне – Президент, скоріше за все, будує собі нову політичну перспективу, абсолютно свідомо”.

Загалом же, на думку Андрія Єрмолаєва, останні кадрові призначення свідчать про те, що Президент хоче перейти від першого Універсалу, який був пактом еліт про правила гри, до другого – неписаного, який дозволить йому сформувати нову політичну перспективу.
XS
SM
MD
LG