Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: Я вам пишу.


Надія Шерстюк Київ, 11 жовтня 2006 року. Днями виконувач обов’язків мера Полтави Андрій Матківський розпорядився: одержавши три скарги від городян, кожен чиновник міськради має покласти на стіл заяву про звільнення. Наскільки ефективні подібні покарання чиновникам? Як українська влада спілкується зі своїм народом? І чи може достукатися до неї зі своїми проблемами народ?

Після свого обрання мером Києва Леонід Черновецький почав активний діалог з народом. Робив він це публічно на головній столичній вулиці. Аби поспілкуватися з градоначальником і висловити йому свої житлові та інші претензії, люди записувалися в чергу ще з ночі. Після кількох бурхливих зустрічей, міський голова припинив таку практику. Чи зменшився потік людських скарг до столичної влади і чи стала вона відкритішою - з’ясовувала наша кореспондентка Наталка Коваленко.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

Мешканці одного з будинків по вулиці Артема у Харкові вже кілька місяців намагаються достукатися до міської влади. Людей цікавлять такі питання: ”Чому в підвалі їхнього будинку і вдень, і вночі працює кав’ярня” і “Чому у дворі нагромадилися величезні гори сміття?”. Відповіді на свої листи городяни чекають досі, - констатує харківська кореспондентка Радіо Свобода Вікторія Маренич. А вийти на зв’язок із тутешніми чиновниками напряму – непросто.

Чому в Україні між простими людьми та чиновниками стоїть непробивний мур, який майже неможливо зламати? На думку психолога Олега Покальчука, у цьому винні обидві сторони – і влада, і сам народ.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Парламент Сербії, дбаючи про відкритість влади, призначив незалежного Уповноваженого у справах інформації. Якщо громадянин написав скаргу або заяву, а чиновники “грають у мовчанку”, тоді Уповноважений має прийти на допомогу. Чи стали від цього посадовці перейматися проблемами простих людей, - розповідає балканський кореспондент Радіо Свобода Михайло Рамач.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Шлях до кабінету чиновника тернистий і майже безнадійний, зізнаються ті, хто витримав усі поневіряння владними кабінетами. Ми вирішили повторити їхній досвід і, увійшовши в роль простого громадянина-шукача справедливості, зателефонували до громадської приймальні однієї з політичних партій.

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG