Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 13 жовтня.


Віктор Недоступ Київ, 13 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - 13-го жовтня у Франції інквізиція розгромила орден тамплієрів, у Вашингтоні заклали перший камінь у будівлю Білого дому, в Британії спалахнула бітломанія, а у словацькому місті встановили пам’ятника Йозефу Швейку.

13-го жовтня 1307 року - за наказом короля Франції Філіпа IV Красивого було розгромлено орден тамплієрів: по всій країні члени ордена заарештовані і кинуті до тюрем, майно ордену конфісковане. Приводом стали звинувачення тамплієрів у єресі і чутки про відправлення ними диявольських обрядів. Орден тамплієрів, заснований в 1119 році, отримав назву від храму Соломона в Єрусалимі. Після закінчення хрестових походів тамплієри обрали місцем свого перебування Францію, де завдяки наданим їм привілеям, стали заможними людьми. Під тиском Філіпа IV інквізиція почала судовий процес і тортурами змушувала тамплієрів зізнаватись у вигаданих злочинах, а гросмейстера ордену Жака де Моле спалили на вогнищі. У 1312 році папа Климент V розпустив орден.

1792 – В столиці США Вашингтоні закладають перший камінь в будівлю нової резиденції президента, Білий дім. (назву юридично узаконять в 1902 році). У 1814 році під час англо-американської війни Білий дім разом із Капітолієм згоріть і буде відбудований через три роки, а в 1948-52 роках його знову перебудують – згідно із сучасними вимогами. Сьогодні Білий дім щорічно відвідує більше мільйона туристів.

1943 – Італія оголошує війну Німеччині, своєму колишньому союзнику, і вступає у бойові дії на боці союзників по антигітлерівській коаліції - італійські війська генерала П''єтро Бадольйо беруть участь у звільненні Риму.

1944 – Після того як три дні тому Радянський Союз анексував незалежну Тувинську Народну Республіку, її "приймають" до складу СРСР на правах автономної республіки в складі Російської Федерації.

1963 – 5 мільйонів британських глядачів дивляться виступ The Beatles в програмі BBC "Недільний вечір в лондонському "Палладіумі". Вибух меломанських емоцій, за декілька місяців охоплює не лише Британію, а й Європу та Америку, у світі з’являється новий феномен - бітломанія.

А у 2000 - В словацькому місті Гуменне відбулось урочисте відкриття пам''ятника Йозефу Швейку - на місцевій станції, згідно з романом Ярослава Гашека, зупинявся ешелон, в котрому бравий солдат під час 1-ї Світової війни їхав на Східний фронт. Тобто до нас у гості.
XS
SM
MD
LG