
Водночас державний секретар у міністерстві з проблем громад Філ Вулас заявив, що вчительку, яка відмовилася знімати паранджу в класі, слід звільнити з роботи. У свою чергу Мусульманська рада Великобританії, що її стосунки з урядом останнім часом дедалі загострюються, звинуватила уряд в утисканні мусульман через нескінченний потік вимог щодо того, як їм поводитися. В листі до міністра у справах громад Рут Келлі, ґенеральний секретар Мусульманської ради Великої Британії Мухамад Барі попередив: “Деякі мусульмани вже зверталися до нас за порадою, чи можуть вони змінити ім”я, аби уникнути анти-мусульманських коментарів. Ось, що трапляється, коли якусь громаду виокремлюють люди при владі”.
Однак інше провідне британське видання Times звертає увагу, що Шахід Малік - депутат британського парламенту від міста Дьюсбері, який є мусульманином, підтримав позицію уряду. Саме в Дьюсбері стався інцидент з 23-річною учителькою англійської Аїшею Азмі. Малік сказав: “Якщо ви не в змозі виконувати вимоги вашого місця праці, то, звичайно, вам буде важко продовжувати там працювати”. Газета нагадує, що нинішній конфлікт почався, коли член уряду Джек Стро попросив мусульманських жінок свого виборчого округу, які приходять до нього на зустріч, знімати паранджу.
Ще один часопис – Daily Telegraph зазначає, що навіть усередині панівної Лейбористської партії конфлікт сприймається неоднозначно. Зокрема, лейборист, член Палати лордів лорд Ахмед сказав: “Будемо відверті, серед нас є люди, що називають себе мусульманами і загрожують нашій національній безпеці. Але проблема в тому, що деякі політики і журналісти використовують це для того, аби демонізувати всю громаду. Сьогодні це стало дуже модно".