Доступність посилання

ТОП новини

“Звуки життя”: ДАЄШ ТЕПЛО!


Віола Бурда Київ, 17 жовтня 2006 року. Ці два дні, коли температура надворі впала до мінус одного а за вікном замість дощу посипали сніжинки - принаймні в Києві - я чатувала біля батареї, яка ледь теплішала, а по тому знову ставала холодною. Щоправда я відігрівалася у дитячому садочку, поки чекала дитину. Опалювальний сезон - пережиток радянської системи і щороку початок сезону - несподіванка для тепловиків. Як цього року чиновники та комунальники підготувалися до холодів, окрім того, що підвищили тарифи?

Люди, які не стикалися із системою опалення, уявляють її дуже спрощено - до офіційного початку опалювального сезону треба додати десять днів - саме тоді ваші батареї потеплішають - розповідає заступник міністра з питань житлового господарства Григорій Мохов.

Аудіозапис програми. Перший випуск:

А у Дніпропетровську і досі холодно. Лише до кінця тижня комунальники обіцяють подати тепло у дитячі садочки, лікарні, пологові будинки. У житлових будинках людям доведеться мерзнути до двадцятих чисел, розповідає місцева кореспондентка радіо свобода Юлія Рацибарська.

Аудіозапис програми. Другий випуск:

Минулої зими невеличке місто Алчевськ Луганської області "проілюструвало" бойову готовність місцевої влади і комунальників зустріти труднощі міської зими. Через аварію старих труб теплотраси більше половини городян трусилися від холоду у своїх квартирах в люті двадцятиградусні морози. Цього року готуватися до опалювального сезону почали ще в кінці літа. Але не комунальні служби, а самі мешканці Алчевська, котрі масово скупили у магазинах електрообігрівачі, розповідає Тетяна Миколаївна. Сама вона мешкає в місті Авдіївка сусідньої Донецької області, але часто навідується до своїх знайомих в Алчевськ.

Аудіозапис програми. Третій випуск:

Є два варіанти - нецентрального опалення - автономне та індивідуальне. Автономне - це коли є один опалювальний котел для опалення конкретного будинку. На його встановлення мають погодитися усі мешканці багатоповерхівки. Індивідуальне - коли окремий котел обігріває тільки вашу квартиру. Але квартира та її обладнання мають відповідати вимогам газової служби, санепідемстанції. І тут своїм досвідом можуть поділитися рівненчани! Вони винайшли ноу-хау - автономне опалення. По-рівненські. Як це виглядає - бачила кореспондентка радіо свобода Валентина Одарченко

Аудіозапис програми. Четвертий випуск:
XS
SM
MD
LG