Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники критикують Європейський Союз за наміри повертати мігрантів до України за новою угодою про реадмісію


Зокрема, Україна не здатна виконувати засадничі зобов’язання щодо захисту прав мігрантів і біженців, стверджують правозахисники. Подальше виконання вимог ЄС у питаннях міграції й біженців іще погіршить і так погане становище в цій галузі в Україні, наголошує правозахисна організація «Г’юман Райтс Воч».

Правозахисна організація «Г’юман Райтс Воч» вважає, що Євросоюз хоче перекласти з себе відповідальність за міграцію на такі держави, як Україна в Східній Європі чи Лівія в Північній Африці.

Ці країни не є безпечними для мігрантів, попереджає організація.

Зокрема, Україна не здатна виконувати засадничі зобов’язання щодо захисту прав мігрантів і біженців, стверджують правозахисники.

Україна не може гарантувати належного права на притулок, відповідних умов утримання мігрантів чи захисту від повернення до рідних країн, де на біженців можуть чекати переслідування.

Подальше виконання вимог ЄС у питаннях міграції й біженців іще погіршить і так погане становище в цій галузі в Україні, наголошує «Г’юман Райтс Воч».

Відтак Україна, як і Лівія, можуть «перетворитися на відстійники, де шукачів притулку й біженців утримуватимуть в умовах, які порушують міжнародне законодавство», заявляють захисники прав людини.

Через це вони критикують угоду про реадмісію (повернення нелегальних мігрантів), яку ЄС збирається укласти з Україною до кінця року. За цією угодою ЄС зможе повертати до України всіх нелегалів, які прибули до Євросоюзу з української території.

«Г’юман Райтс Воч» закликає ЄС в угоді з Україною передбачити відкладення права повертати мігрантів доти, доки Україна не зможе «гарантувати їхній захист і людські права».

Угода між Україною й ЄС про реадмісію є частиною пакета домовленостей, які мають водночас спростити отримання віз до країн Євросоюзу для деяких категорій українських громадян.

Офіційний Київ скаржився, що Євросоюз пропонує йому «дискримінаційні» умови повернення нелегалів.

Зокрема, Україні відмовляли на три роки відкласти повернення до неї негромадян України; водночас саме так ЄС уже домовився з Росією.

Як повідомив сьогодні речник МЗС України, днями Євросоюз запропонував як компроміс дворічне відкладення.
XS
SM
MD
LG