Доступність посилання

ТОП новини

Кримські депутати просять керівництво України надати російській мові статус державної


Відповідне звернення до Президента, прем’єра та голови Верховної Ради депутати ухвалили на сьогоднішній сесії. Тим часом генконсул Росії у Львові Євген Гузеєв в інтерв’ю Радіо Свобода спростував заяви російської сторони про те, що російська зазнає утисків на території України.


Відповідне звернення до Президента, прем’єра та спікера ухвалили на сьогоднішній сесії Верховної Ради Криму.

Депутати просять владу України провести всеукраїнський референдум з надання російській державного статусу.

Кримські депутати підтримали постанову, в якій мовиться, що права громадян на користування рідною, зокрема, російською мовою в Криму порушується. Вони затвердили законопроекти про внесення змін до 15 законів України і звернулися до прем’єр-міністра Віктора Януковича з проханням про ухвалення державної програми розвитку і функціонування російської мови і мов національних меншин України.

Кримський спікер Анатолій Гриценко:

“Комусь хотілось гарячих дебатів з цього приводу, але ми вірно вчинили, коли раніше провели парламентські слухання і створили робочу групу. Вона і випрацювала запропонований проект постанови, що відповідає чинному законодавству. Ми вийшли з такою депутатською ініціативою і тепер чекаємо на реакцію депутатів Верховної Ради України, які мають її розглянути та ухвалити рішення відповідно до закону”.

Постiйний представник Президента в Криму Геннадiй Москаль переконаний, що Верховна Рада не ухвалюватиме зміни до законiв щодо статусу росiйської мови.

“Треба матеріалізувати те, що було сказано людям на виборах: “Надамо російській мові статус другої державної”. Очевидно, що це зробити неможливо. Тому оце все будоражиться, щоб тримати електорат у підвішеному стані і казати: “Ми вам обіцяли, і ми робимо”. Так робіть – ті, кому це потрібно робити у парламенті України! Сьогодні в парламенті України ніхто мовні питання не порушує”.

Тим часом генконсул Росії у Львові Євген Гузеєв в інтерв’ю Радіо Свобода спростував заяви російської сторони про те, що російська зазнає утисків на території України:

“На мій погляд, ситуація для російської мови досить сприятлива, комфортна. Такого тиску, як було в перші роки незалежності України на російську мову зараз немає”.

Раніше МЗС Росії заявляло про дискримінацію російської мови на території України, зокрема, в Івано-Франківській області.
XS
SM
MD
LG