
І хоча у порядку денному пленарного засідання кримського парламенту – майже 20 питань, в тому числі – про опалювальний сезон, головне питання, що викликало найбільше уваги місцевого політикуму – мовне.
До прем’єр-міністра Віктора Януковича подвійне прохання
Фактично без обговорення кримські депутати підтримали постанову, в якій мовиться, що права громадян на користування рідною, зокрема, російською мовою в Криму порушуються. У цьому документі окрім заклику до керівництва України визнати російську мову державною і провести для цього всеукраїнський референдум, депутати затвердили тексти законопроектів про внесення змін до 16-и законів України, якими регулюється використання мов у різних сферах. Вони також звернулися до прем’єр-міністра Віктора Януковича з проханням про ухвалення державної програми розвитку і функціонування російської мови в Україні.
За постанову і звернення проголосували 78 депутатів з усіх фракцій, за винятком “Руху-Курултаю”.
Виконання виборчих обіцянок чи лише імітація цього?

Водночас, представник Президента України в Криму Геннадій Москаль назвав мовне рішення кримського парламенту “невдалою спробою зімітувати виконання передвиборчих обіцянок”: “Надати російській мові статус державної – неможливо. Тому таким чином збуджуються люди, щоб тримати електорат у політичному тонусі, мовляв, ми робимо те, що обіцяли”.
Лідер “Російського фронту” Сергій Шувайников, який і вивів сьогодні людей під стіни місцевого парламенту, погоджується із представником Президента і критикує спікера-“регіонала”: “Жодної послідовності немає, є намагання забалакати питання і на 4 роки відправити його у комісії, щоб ухвалювати там нові й нові поправки. А та фраза, що ми очікуємо реакції з Києва, – можу зразу сказати, що це просто уникання відповіді”.