Доступність посилання

ТОП новини

Чи буде коаліціюватися “Наша Україна”?


Тетяна Ярмощук Київ, 23 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – Переговори про створення широкої коаліції можуть поновитися. Про це заявляють Президент Віктор Ющенко, Прем’єр Віктор Янукович та Партія регіонів. Попри те, що про перехід у опозицію “Наша Україна” заявила офіційно, частина нашоукраїнців не відкидає можливості продовження коаліційних перемов.

Що буде з "НУ" далі знає один Бог...
Крапка у переговорах про створення широкої коаліції між представниками антикризової більшості та “Нашою Україною” може перетворитися на кому. Про необхідність поновлення переговорного процесу неодноразово заявляв Президент Ющенко. Цю ідею підтримує також частина партійців. Сьогодні, приміром, про це заявив міністр юстиції, який подав у відставку, - Роман Зварич:

“Протягом цього тижня можуть бути ухвалені певні рішення. Поки що рішення “Нашої України” залишається незмінним. Але я не виключаю, що можуть бути прийняті інші позиції. Залишається незмінним той факт, що у зв’язку з певними політичними позиціями міністри від “Нашої України” подали заяви про свою відставку. Але є відповідна процедура і вона має бути дотримана”.

Більшість, а зокрема Партія регіонів хоче бачити членів партії президента своїми союзниками. До того ж, на носі ухвалення Верховною Радою Державного бюджету, для якого необхідно 300 депутатських голосів. А до конституційної більшості без “Нашої України” антикризовики аж ніяк не дотягують. Тож регіонали практично синхронно висловлюють переконання, що коаліційні переговори таки поновляться. Ось що з цього приводу каже представниця Партії регіонів Олена Лукаш:

“Сьогодні “Наша Україна” не може бути при владі, але і не може бути в опозиції. Ми вже традиційно пропонуємо “Нашій Україні” свою допомогу. Ми впевнені, що зможемо продовжити переговори. Такого політичного партнера нам подарували виборці, які довірили їм свої голоси. І саме тому ми працюватимемо з тими, кого обрав український народ і будемо їх налагоджувати на співпрацю. Допоки “Наша Україна” остаточно не визначилася зі своїм статусом і лунають суперечливі заяви, їй загрожує стати донором, як для опозиційного БЮТ, так і для провладної антикризової коаліції”.

Блок Юлії Тимошенко до заяв про опозиційність “Нашої України” з першого дня поставився з осторогою. Тож в останніх нашоукраїнських заявах нічого дивного та не передбачуваного немає, вважає Олег Білорус:

“Наша Україна” опинилася сьогодні ніде. Ні в опозиції, ні в коаліції. Тому йде спроба знайти якийсь вихід. Я не виключаю, що навіть оголосивши про свою формальну опозиційність, вони продовжуватимуть переговори. Але мені здається, що переговори йтимуть під гаслом нової коаліції. “Наша Україна” не бажає приєднатися до антикризової коаліції”.

Минулого тижня “Наша Україна” офіційно, з парламентської трибуни заявила, що переходить в опозицію. Як наслідок, чотири “помаранчевих” міністри подали заяви про відставку до секретаріату Верховної Ради. Тепер остаточно їхню долю має вирішити парламент. Третій з’їзд Народного Союзу “Наша Україна” – найбільшої партії, що входить до блоку, мав підтвердити рішення про опозиційність. Однак з’їзду не вийшло. Почесний голова НСНУ Президент Віктор Ющенко розкритикував керівництво союзу. Він звинуватив його у відсутності стрижневої ідеї та політичних ініціатив. Після цього, другий етап третього з’їзду НСНУ перенесли на 1 листопада. До цього часу робочі групи мають опрацювати пропозиції щодо нового складу керівництва “Нашої України”. Тож схоже, що остаточної позиції “Нашої України” доведеться чекати ще три тижні.
XS
SM
MD
LG