Доступність посилання

ТОП новини

Михаїл Фрадков у Києві. Чого очікувати?


Тетяна Ярмощук Київ, 24 жовтня (RadioSvoboda.Ua) – У вівторок в Україну з офіційним візитом прибуде прем’єр-міністр Російської Федерації Михаїл Фрадков. З ним зустрінуться Президент Віктор Ющенко та Прем’єр Віктор Янукович. Михаїл Фрадков візьме участь у засіданні Комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії.

Михайло Фрадков в аеропорту "Бориспіль", 24 жовтня 2006 р.
Підготовка комісії Ющенко-Путін. Це питання, на думку політолога Вадима Карасьова, буде одним із пріоритетних під час нинішнього візиту Михаїла Фрадкова до Києва:

До кінця року мають зустрітися президенти обох країн. Ця зустріч має бути фахово підготовлена. Очевидно, пан Фрадков теж зробить пропозицію російської сторони щодо інтенсифікації комісії Ющенко-Путін, щоб зустріч президентів України і Росії у Києві була максимально ефективною.”

Не менш важливою під час українського візиту Фрадкова, стане тема газових поставок. На думку пана Карасьова, сьогодні може бути озвучена вартість російського “блакитного палива” для України на наступний рік:

Пан Фрадков порушить тему українського газотранспортного консорціуму, яка нині стає топ темою енергетичної співпраці України і Росії, і в контексті нової енергетичної стратегії Європи. Очевидно, що і український президент, і прем’єр-міністр висловлять українське бачення української участі у проекті газотранспортного консорціуму. А бюджетна епопея потребує точності ціни. Можливо, що на темі ціни на газ буде поставлена крапка. Хоча й не жирна, але крапка якась буде”.

Натомість, інший політолог Артем Біденко вважає, що нинішній візит Михаїла Фрадкова до України, буде звичайнісіньким візитом ввічливості:

Пан Фрадков не визначає основні зовнішньополітичні вектори російської політики. По-друге, є чітка стратегія Росії на применшення ролі України у цьому регіоні. Росія навряд визнає свою неправоту під час газової війни, під час кордонної війни, митної війни. Михаїл Фрадков приїжджає просто, щоб засвідчити, що ми є сусідами, що ми спілкуємося, що Росія поважає Україну у рамках тихої дипломатії. Однак ніяких серйозних рішень ухвалено не буде, буде черговий раз підписано черговий меморандум про співпрацю”.

Питання газових поставок в Україну на наступний рік наразі відкрите. Досі невідомо, який саме, і за якою ціною Україна імпортуватиме газ. Цьогоріч Київ отримує російський та середньоазійський газ через компанію посередника РосУкрЕнерго по 95 доларів за тисячу кубів. Однак відомо напевне, що ціна “блакитного палива” у наступному році для України зросте. Питання. НАСКІЛЬКИ?
XS
SM
MD
LG