Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 25 жовтня.


Віктор Недоступ Київ 25 жовтня 2006 (RadioSvoboda.Ua) - 25-го жовтня на нью-йоркській біржі стався обвал акцій, що вдарило по економіці багатьох країн і викликало політичну нестабільність, японська армія почала використовувати льотчиків-самогубців, Кеннеді та Хрущов розв’язали карибську кризу, а також з’явилася перша мікрохвильовка.

25-го жовтня 1400 року - У Лондоні у віці близько 60 років помер англійський поет Джефрі Чосер, учасник Столітньої війни, державний діяч, член парламенту, "батько англійської поезії", основоположник англійської класичної літератури та сучасної літературної англійської мови. Чосер написав славетну книгу "Кентерберійські оповідання" - всебічний опис життя Англії та Європи 15 сторіччя. Джефрі Чосера поховали у Вестмінстерському абатстві, першим в "куточку поетів".

1902 – Гватемала. Від виверження вулкану Санта-Марія гине близько шести тисяч людей.

1929 - Курс проданих напередодні на нью-йоркській біржі 13 мільйонів акцій падає на 90%! У Нью-Йорку та інших містах світу паніка. “Чорна п''ятниця", як охрестили цей день, стає початком економічної кризи, яка охоплює розвинуті західні держави. Хоча банки та компанії й намагаються стабілізувати ситуацію (шляхом випуску нових акцій), через чотири дні обвал стає незворотнім. Банкрутують тисячі підприємств та банків, падають ціни на пшеницю, зростають податки на імпорт і, як результат, різко занепадає світова торгівля.

1937 – У СРСР оголошують фашистом та розстрілюють українського письменника Порайко.

1943 у газовій камері Освенцима фашисти знищують близько 2000 грецьких жінок.

1944 - У бою в затоці Лейте (Філіппіни) японці вперше почали використовувати льотчиків-камікадзе (що означає "божественний вітер"). Камікадзе ціною власного життя знищують американські кораблі, спрямовуючи на них свої літаки з повним бомбовим завантаженням. Всього у битві в затоці Лейте гине близько 500 камікадзе, знищені 34 американських судна.

1962 - Микита Хрущов у особистому листі американському Джону Кеннеді погоджується вивести з Куби радянські ядерні ракети в обмін на відмову США від військової інтервенції на острів.

А 51 рік тому в місті Менсфілд, штат Огайо, американська компанія Tappan Company вперше продемонструвала мікрохвильову піч. Новий побутовий пристрій вартістю 1200 доларів давав змогу за 22 секунди приготувати яєчню і за 90 секунд - біфштекс. Смачного!
XS
SM
MD
LG