Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко вважає нелогічною синхронізацію вступу до СОТ України та Росії


Про це на брифінгу повідомив заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий.

Про це на брифінгу повідомив заступник глави Секретаріату Президента Олександр Чалий:

“Немає логіки на сьогодні ставити питання синхронізації нашого вступу до СОТ зі вступом Російської Федерації. Тобто позиція Президента тут дуже чітка”.

Водночас Міністерство закордонних справ не вбачає у заявах прем’єр-міністрів щодо СОТ загрози євроінтеграції України.

На запитання Радіо Свобода заступник глави МЗС Андрій Веселовський заявив:

“Ми, здається, усі чули побажання прем‘єр-міністра Росії. Я не чув якихось зобов‘язань з боку прем‘єр-міністра України”.

У заяві російського прем’єра про синхронізацію вступу України та Росії до СОТ не йдеться про дату.

Як пояснив український віце-прем’єр-міністр Микола Азаров, Михайло Фрадков мав на увазі захист економіки України та Росії:

“Що говорив Фрадков? Він сказав, яким чином ми захистимо наш російський ринок та ваш український від товарів з третіх країн. У нас з вами, каже він, діятимуть різні системи тарифного захисту по контуру наших кордонів. А ми говоримо про те, щоб створити між Україною та Росією Єдиний економічний простір. Яким чином, каже, ми це зробимо? Ось що розумів Фрадков під терміном “синхронізація”.

Вчора про можливість одночасного вступу до Світової організації торгівлі повідомив прем’єр Росії Михайло Фрадков під час візиту до Києва.

Проте, стверджує Олександр Чалий, питання синхронізації дій двох країн на зустрічі прем’єрів Росії та України не обговорювали.

Віктор Ющенко вважає, що у найближчі 2 місяці мають завершитися усі процедури з оформлення вступу України до цієї організації.
XS
SM
MD
LG