Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат Президента не знає, як сформована ціна на газ у 130 доларів за тисячу кубометрів


Як заявив сьогодні на брифінгу заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий, зрозуміти чи є така ціна низькою для України можна буде лише після з’ясування певних обставин.


Як заявив сьогодні на брифінгу заступник голови Секретаріату Президента Олександр Чалий, зрозуміти чи є така ціна низькою для України можна буде лише після з’ясування певних обставин:

“...за якою формулою формувалася ця ціна. Друге питання – яка буде ціна на транзит російського газу територією України і на зберігання цього газу в українських газосховищах. Третє питання (стратегічне) – відповідно до наших міждержавних угод, ратифікованих українським парламентом, наші ключові питання у газових відносинах повинні регулюватися міжурядовими протоколами, а на сьогодні незрозуміло, чи будуть підписані ці міжурядові протоколи”.

Вчора у Москві компанія RosUkrEnergo і ЗАТ “УкрГаз-Енерго” підписали доповнення до Договору купівлі-продажу природного газу на 2006-2010 роки. У 2007 році в Україну поставлять щонайменше 55 мільярдів кубометрів природного газу середньоазійського походження за ціною 130 доларів за тисячу кубометрів.

Як заявив у студії Радіо Свобода Олексій Івченко, екс-керівник “Нафтогазу України”, нова газова угода погіршує умови постачання палива в Україну:

“Або переговорна група з українського боку є абсолютно непрофесійною та безхребетною, або це є свідома політика українських переговорників. Це є погіршення умов поставок газу в Україну в ціновому факторі. На це не було підстав. Підписані відповідні угоди на початку 2006 року, в яких йдеться, що в односторонньому порядку жодна зі сторін не має права поміняти ціну на газ”.
XS
SM
MD
LG