
"Президент Баррозу насправді сказав, що Україна є європейська держава, котра повинна мати європейське майбутнє. Оскільки й порядок денний стосунків ЕС–Україна з цим пов‘язаний, то й ми маємо чіткий і дієвий план роботи на сьогодні".
Український посол в ЄС Роман Шпек вважає, що обґрунтованість європейських позицій Києва базується на Маастріхтському договорі, де сказано, що будь-яка європейська країна може приєднатися до ЄС. Роман Шпек також висловлює нинішню позицію Києва: "Ми не вимагаємо назвати дату переговорів щодо членства. Ми просимо:"Будь ласка, визнайте офіційно що Україна, як і кожна європейська держава, має право вступу (членства в ЄС) згідно зі статтею 49. Нічого іншого на даний момент".
На сьогодні Україна не погоджується з обмеженням стосунків з ЄС лише сусідством, сказав Шпек. Він також пояснив, що Україні не зовсім зручно бути в одній групі з Лівією, Марокко чи Ізраїлем, вона хотіла б так само, як і Сербія, мати гарантії членства в ЄС. Маючи на увазі, мабуть, те, що пан Баррозу називав європейською країною і Росію, пан Шпек наголосив перед журналістами у середу, що для Києва кордони Європи окреслені Уральським хребтом.
Експерти зауважують, що глава Єврокомісії Мануель Баррозу виключив внесення до нового договору ЄС з Україною у 2007 році якихось нових формулювань щодо можливого членства України в ЄС. Відомо, що в Гельсінкі в п‘ятницю Київ змушений буде задовольнитися короткотерміновими поступками з боку Брюсселя. Зокрема, посол Роман Шпек додав з цього приводу:
"Міністр закордонних справ України підпише у п‘ятницю разом із комісаром ЄС Бенітою Ферреро-Вальднер договори про спрощення візового режиму і реадмісію".
Посол України в ЄС також відзначив, що Україна намагатиметься якнайшвидше ухвалити всі закони, необхідні для вступу до СОТ, що є попередньою умовою для створення зони вільної торгівлі з ЄС. Роман Шпек спростував твердження, що Росія може заблокувати вступ України до СОТ і сказав, що обидві країни домовилися не перешкоджати одна одній. Український дипломат також наголосив, що Україна продовжує виконувати всі взяті нею перед Євросоюзом зобов‘язання і готова внести вклад у збільшення енергетичної незалежності Європи.