
Про переваги одночасного вступу обох країни до цієї поважної організації заявляв прем‘єр-міністр Росії Михайло Фрадков під час останнього приїду до Києва.
Щоправда, подібні ініціативи не підтримують навіть депутати Партії регіонів, які ставлять собі за мету створення Єдиного економічного простору з Росією. Говорить заступник голови парламентського комітету з питань економічної політики Олексій Плотников:
“Ні. Я вважаю, що Україні не варто чекати Росію. Це по-перше. Враховуючи те, що різні економіки, різний стан переговорного процесу, і багато інших причин.
А по друге, навіть при всіх політичних домовленостях вступ до СОТ – це внутрішня справа кожної держави.
Тому ані з першої, ані з другої точки зору я не вважаю, що необхідно якось орієнтуватися на гармонізацію вступу з сусідньою державою до СОТ. Це справа України, в першу чергу, вирішувати, коли вступати, як вступати, на яких умовах, і які переваги та недоліки вступу до СОТ матиме національна економіка України”.
Подібної до регіонала Олексія Плотникова думки притримується і директор Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ігор Бураковський:
“Я сподіваюся, що Україна не чекатиме Росію. За великим рахунком, кожна країна іде в Світову організацію торгівлі своїм власним шляхом. Тому, мені здається, ідея пана Фрадкова щодо синхронізації вступу України і Росії до СОТ є цілком політичною, і за великим рахунком, такою, яка не може бути реалізована, якщо ми навіть поставимося серйозно до самого терміну синхронізації.
Я думаю, що в України є свої інтереси, є свій рівень готовності. Вступ України до СОТ абсолютно не означає, що Україна потім повинна піднімати якісь нові війни чи конфлікти з Росією. Але, я думаю, чим швидше Україна і Росія будуть членами Світової організації торгівлі, тим за інших рівних умов їм простіше буде домовлятися в інших аспектах”.
Михайло Фрадков взагалі не те мав на увазі, про що всі в Україні подумали. Як пояснив журналістам перший віце-прем‘єр-міністр Микола Азаров, російський прем‘єр говорив про захист економіки Росії і України, і саме це він розумів під терміном “синхронізація”.
Тобто, перефразовуючи фрагмент вчорашнього прямого ефіру Володимира Путіна, Росія може захистити і економіку України, якщо та її про це попросить.