Доступність посилання

ТОП новини

Акти вандалізму у Польщі – справа «третьої сили».


Галина Терещук Львів, 1 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Львові з обуренням сприйняли вістку про акти вандалізму у Польщі. Депутати Львівської облради звернулись до президента Польщі Леха Качинського, міністра закордонних справ України Бориса Тарасюка з проханням дати належну оцінку плюндруванню пам»ятника Шевченкові і підпалу приміщення української школи, які вчинені 28 і 30 жовтня.

Сплюндрований пам’ятник...
Вістку з Польщі у Львові сприйняли як з обуренням, так і з глибокою тривогою. Депутатський корпус Львівської облради вважає, що плюндрування у Польщі вчинені навмисно. Те, що акти вандалізму відбулись майже одночасно, викликає у них підозру про скоординованість дій "третьої сторони", що «реалізує тактику усіх імперій "Розділяй і владарюй». У випадку в Польщі, на думку депутатів, це ворожа сила і до українців, і до поляків. Обранці у своєму зверненні до польського президента висловили сподівання, що польська влада і громадськість правильно оцінять акти вандалізму, знайдуть не лише виконавців, але й замовників політичної провокації, а також допоможуть українським громадам відновити пошкоджене майно.

Те, що у Польщі відбулась провокація, переконаний і культуролог Тарас Возняк, який зазначив в коментарі Радіо Свобода, що нині Росія вельми стурбована добросусідськими стосунками між Україною і Польщею, відтак хоче знову повторити страшні сторінки минулої історії – засіяти ненависть між обома сусідніми народами.

Член Гельсінкської спілки, колишній політв’язень Мирослав Маринович також упевнений що, що саме «третя сила» і спланувала акти вандалізму.

«Це сила, яка незадоволена медовим місяцем України і Польщі. Що тут треба робити? З одного боку, такі факти можуть голоснішати і може з»являтись більше аргументів на користь таких людей «третьої сили». Я шукатиму союзників серед поляків, і ми разом долатимемо непорозуміння і разом творитимемо атмосферу добросусідства».

Депутати львівської облради також звернулись до МЗС України із закликом зреагувати на напад у Польщі на українську школу і плюндрування пам»ятника Кобзареві. У Львові подивовані, що МЗС не реагує на такі вчинки. Нещодавно на Лемківщині в селі Команча невідомі спалили українську дерев»яну церкву початку 19 століття, і жодної реакції з боку українського дипломатичного представництва України у Польщі не було.
XS
SM
MD
LG