Доступність посилання

ТОП новини

День в історії 7 листопада.


Віктор Недоступ Київ, 7 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) - 7 листопада Іспанія та Франція визначилися зі своїми кордонами, династія Великих моголів пішла в небуття, Республіканська партія США отримала свій фірмовий знак – слона, а на аукціоні Крісті продали найдорожче в світі піаніно.

7-го листопада 644-го року від ран, завданих рабом-персом, у віці 64 років помер Умар I, другий праведний халіф, засновник світової ісламської імперії. Його спадкоємцем став Усман, зять пророка Мухаммеда.

1659 – Франція та Іспанія підписують Піренейський мирний договір, що завершує 24-літню війну між країнами. Згідно з договором Іспанія поступається Франції територіями на північ від гірського пасма Піренеїв.

1862 – У Бірмі, висланий англійцями з батьківщини, помирає Бахадур Шах II, останній правитель Індії з династії Великих моголів.

1874 – Газета "Harper’s Weekly" публікує карикатуру Томаса Наста – слон падає у велику яму. Під слоном мають на увазі Республіканську партію та її претендента на третій термін президентства Уліса Гранта. Алегорія закріплюється за Республіканською партією США і тепер її використовують як карикатуристи, так і сама партія.

1917 – У результаті збройного повстання, підготованого і організованого більшовиками, державна влада в Росії опиняється фактично в руках керівництва більшовицької партії на чолі з В.І.Леніним.

1940 – Ірландія заявляє про свій нейтралітет у 2-й Світовій війні і відмовляє Великій Британії у праві використання ірландських портів для ведення бойових дій проти німців.

1944 – Президент США Франклін Рузвельт, перемігши на виборах республіканця Томаса Дьюі, вперше в історії США виграє четвертий термін президентства. Але, пробувши на цій посаді всього 53 дні, Франклін Рузвельт помирає від тяжкої хвороби.

1965 – Американець Арт Арфонс на автомобілі Green Monster з авіаційним реактивним двигуном J79 встановлює рекорд швидкості. У Соляній пустелі в штаті Юта він розвиває швидкість близько 934 км/год !

1992 – У Празі в автомобільній катастрофі гине 71-річний Александр Дубчек, архітектор "Празької весни" перший секретар ЦК КПЧ в 1968-69 роках, голова федеральних зборів ЧССР з 1989 року.

А в 1997-му на аукціоні Крісті продали піаніно за рекордну для цього інструмента ціну – 1 мільйон 200 тисяч доларів! Що можна грати на такому дорогому інструменті? Хіба що музику...
XS
SM
MD
LG