Хмельницька АЕС.
- І країни на саміті Великої вісімки в Росії рекомендували як альтернативу великим викидам тепла в атмосферу тепловими станціями більше використовувати атомну енергетику?
- Як мені здається, мудріше створювати таку структуру економіки, де б ціна виділення вуглецю з енергетичної системи відображала ціну всього палива, що дозволило б визначати, який із видів палива більш ефективний– чи вугілля чи газ, що дозволяло б конкурувати з ним і ядерній енергії. А не визначати тут переможця вже авансом.
- Наскільки вірогідно, що уряди у світі послухаються порад Міжнародного енергетичного агенства?
- Здебільшого зусилля урядів чи такої організації, як Міжнародне енергетичне агенство, вибрати якісь особливі технології закінчувалися невдачею. І це особливо важливо стосовно ядерної енергетики. Тому що ядерні станції не настільки безпечні, наскільки вони потрібні – вони безпечні тому, що люди піклуються багато про це і з обережністю роблять їх безпечними. Ясно, що вони стали безпечнішими від часів Чорнобиля, коли такі реактори вже більше не будуються. Та й інші реактори в Чорнобилі також були закриті. Нині лише мала кількість таких реакторів в експлуатації. Технологія потребує покращення у порівняні з тим, що ми мали у минулому. Так звані нові проекти, котрі реально технологічно відрізняються від існуючих, поки що існують лише теоретично.