Доступність посилання

ТОП новини

Правоохоронці провели комуністів під щільною охороною.


Галина Терещук Львів, 7 листопада 2006 ( RadioSvoboda.Ua ) - Сьогодні у Львові близько 150 міліціонерів охороняли півсотню прихильників комуністів і об»єднання «Свобода», які зібрались біля монумента слави з нагоди чергової річниці Жовтневої революції. Втім комуністи з метою вшанувати річницю, а свободівці – аби їм у цьому завадити.

Ще 150 правоохоронців сиділи в автобусах, щоб у разі бійки чи провокації прийти на допомогу колегам. Біля монумента слави зібрались переважно пенсіонери і від об’єднання «Свобода», і від комуністів. До початку акції правоохоронці повідомили прихильникам «Свободи»:

- Щоб не було провокаційних інцидентів. Кричіть, але ніякої фізичної сили. - Але ми не раби?.. Як ми маємо стримати в душі свої емоції до людей, партія яких завдала стільки шкоди?

Львів»янам важко було реагувати на Комуністичну партію. Батьки члена об»єднання «Свобода» Зеновія Шептицького були вивезені у Сибір, по суті, родину знищили комуністи.

- Якщо на такі акції спокійно реагувати, то ж бачимо, до чого спокій приводить у державі: при владі знову Янукович.

Прихильниця комуністів повторювала, що вона українка.

- Я в 1945 році сюди приїхала після закінчення війни, нас сюди демобілізували. - А додому, в Росію, їхати до батьків не хотіли? - Я про це не думала, тут гарно. Я тут прожила все життя У мене тут внуки і правнуки народились. У мене тут батьківщина…

Прихильники комуністів під звуки сирени і мелодію кришок від каструль, які дарували свободівці, зачитали звернення з нагоди 89-ї річниці Жовтневої революції. Зокрема, у ньому засуджується вступ України до СОТ і НАТО, зростання тарифів на комунальні послуги. На таку заяву свободівці скандували:

- Геть комуністів! Збережемо пам»ять жертв комуністичних репресій.

Останнє гасло лідер львівських комуністів Олександр Калинюк прокоментував Радіо Свобода:

- Ми за те, щоб перепоховали і згадали всіх жерт,в як від НКВС, так і рук УПА.

Після 20-хвилинного галасу міліціонери під щільною охороною провели групку прихильників комуністичної ідеї до автобуса, який заблокували свободівці. Відзначення чергової Жовтневої революції завершилось у Львові невеликою шарпаниною між міліціонерами і свободівцями. Телевізійники були задоволені картинкою.
XS
SM
MD
LG