
“Ми небагато можемо зробити, щоб змусити президента залишити Ірак. Але, врешті-решт, ми можемо мати певний вплив, і, я думаю, ви напевно побачите спробу демократів змінити ситуацію на цьому напрямку”.
А часопис Times вважає, що демократи були приречені на перемогу, що б вони не робили: “Врешті-решт не мало б значення, якби колишній кандидат у президенти від Демократичної партії Джон Керрі образив кожного члена американських збройних сил особисто, або якби Саддама Гусейна не лише засудили до смертної кари, але стратили з трансляцією на телебаченні наживо у прайм-тайм в неділю. Бажання зміни курсу Вашинґтоном було приголомшливим, і той факт, що демократи були невиразними щодо своїх дій у разі перемоги, не мав значення”.
Ґазета проголошує, що короткий період, коли республіканці мали контроль над Білим Домом, Сенатом та Палатою представників вперше з 20х років, завершено.
А ще одна британська ґазета Daily Telegraph підкреслює, що результати виборів промовисто говорять про втрату авторитету адміністрацією Джорджа Буша щодо Іраку. Два роки тому після обрання на другий термін президент Буш сказав, що заробив політичний капітал і мав намір його витрачати для добра Америки. Але через неспроможність вести ясну політику в Іраку він цей капітал просто загубив, зазначає щоденник.
Іспанська El Mundo звертає увагу на недоліки під час виборів на загальнонаціональному рівні. “Через великі черги і проблеми, зареєстровані в день виборів в електронній системі голосування, судді ухвалили залишити виборчі дільниці довше відкритими в різних штатах,” – зазначає El Mundo.
А польська Gazeta Wyborcza пише про інші плебісцити, які відбулися в Америці в день виборів. Зокрема, колишній актор Арнольд Шварцнеґґер знову переобраний на посаду ґубернатора Каліфорнії на наступні 4 роки. Виборці Міссурі підтримали поправку до конституції штату, що дозволяє фінансувати з державних фондів досліди зі стовбурними клітинами. Проти цього заперечує президент Буш. У восьми штатах виборці внесли поправки до конституцій, якими забороняються одностатеві шлюби. А в штаті Південна Дакота відкинутий закон, що обмежує аборти.