Доступність посилання

ТОП новини

Чи повернеться в Україну екс-мер Одеси Руслан Боделан?


Петро Каландирець Одеса, 8 листопада 2006 (RadioSvoboda.Ua) - Про колишнього міського голову Одеси згадали під час одноденної робочої поїздки міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка. 8 листопада він провів зустріч з представниками громадських організацій, представив нового начальника регіонального управління з питань боротьби з організованою злочинністю, яким став Борис Дзюба.

Юрій Луценко
Керівник МВС вкрай не задоволений результатами роботи попереднього керівництва УБОЗу в Одеській області. За 10 місяців роботи розкриті лише чотири справи, які стосуються груп, підозрюваних у скоєнні економічних злочинів. „Я вважаю, що працівники УБОЗу захопилися охороною контейнерів у портах, замість того щоб боротися з економічною злочинністю. Для охорони контейнерів є зовсім інші підрозділи”.

Юрій Луценко не виключив, що підрозділ управління з питань боротьби з організованою злочинністю вже найближчим часом буде підданий черговій переатестації, а надалі і розпущений. „Далі терпіти відсутність такого елітного спецпідрозділу тут неможливо”.

Щодо колишнього міського голови Одеси Руслана Боделана, у разі його повернення в Україну, міністр внутрішніх справ наголосив, що гарантувати його затримання і подальший справедливий судовий розгляд порушеної справи він не може. „Міліція зробить все можливе, щоб доправити його до слідчого прокуратури, як це було на прикладі зі Щербанем, але далі компетенція МВС не поширюється. Я не можу, наприклад, пояснити, чому три народних депутати України діють у такий спосіб. Я не можу пояснити, чому один з цих депутатів заявляє, що дасть аналогічну поруку для будь- якої людини, яка порушила Закон. У даному випадку не до жартів. Проблема у тому, що ці три народних депутата підміняють собою силу Закону стосовно людини, яка переховувалася від слідства достатньо тривалий час. Я не можу тепер вам нічого гарантувати стосовно приїзду або не приїзду громадян, які оголошені у розшук”,– сказав пан Луценко.

Міністр внутрішніх справ назвав “спробою політичної розправи” останні події навколо його персони у Верховній Раді України і заявив, що готовий до своєї можливої відставки. Він продемонстрував журналістам лист з Генеральної прокуратури, спрямований до спеціальної слідчої комісії у Верховній Раді. У листі наголошено, що інформація, оприлюднена у газеті „2000” у статтях „Інша міліція” та „Інша міліція – 2” „підтверджень не знайшла”. Натомість, подавати на газету позов до суду пан Луценко наміру не має.

Керівник української міліції не погодився з численними твердженнями про те, що з його приходом на цю посаду з лав МВС „звільнили чимало професіоналів”. За його словами, новий склад обласного управління Міністерства внутрішніх справ України продемонстрував кращі показники боротьби зі злочинністю. „Міліція справді змінилася. Розмови про втрату „професіоналів” мають за мету допомогти колишнім керівникам повернути втрачені посади. Ми є свідками, що при так званих „професіоналах” убивств було в рік на тисячу більше. Нині зменшилася і кількість пограбувань квартир. Якщо оцінювати за фактами, я спокійний за оцінку діяльності міліції”.

Якщо ж відставка Юрія Луценка з посади керівника МВС все ж стане реальністю, нинішній міністр мріє, щоб його наступником „була не людина з минулого”.
XS
SM
MD
LG